Işınlar Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Işınlar Mahallesi sonuçlarında CHP %47,1 ile birinci, AK Parti %27,1 ile ikinci; fark 19,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 22,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,1 (+6,7 puan). CHP oy oranında Yenimahalle ilçesindeki 64 mahalle ve köy arasında 19'uncu sırada. 25 sandık, 7.663 kayıtlı seçmen. Katılım %84,6 (Türkiye %84,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Işınlar Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Işınlar Mahallesi, Yenimahalle, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyIşınlar MahallesiYenimahalleAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.988%47,1%40,3%31,1%24,7+22,4
AK Parti1.722%27,1%36,0%39,1%38,6−11,5
MHP1.470%23,1%20,5%25,0%16,5+6,7
Saadet64%1,0%1,0%1,5%5,4−4,4
Anavatan29%0,5%0,3%0,2%0,6−0,2
DSP28%0,4%0,5%0,5%2,9−2,4
DTP21%0,3%0,7%0,4%5,2−4,8
DP16%0,3%0,3%0,7%3,6−3,4
TKP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
BTP3%0,0%0,1%0,2%0,3−0,3
LDP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Işınlar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
257.6636.484%84,66.350134

Yenimahalle ilçesindeki diğer mahalle ve köyler