Muratpaşa 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Muratpaşa sonuçlarında CHP %57,6 ile birinci, AK Parti %25,7 ile ikinci; fark 31,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 32,9 puan üstünde. 56 mahalle ve köy arasından 51'inde CHP önde. CHP en güçlü Bahçelievler Mahallesi (%76,5); AK Parti en güçlü Selçuk Mahallesi (%41,6). Katılım %79,4 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Muratpaşa 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Muratpaşa | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 122.976 | %57,6 | %35,4 | %24,7 | +32,9 |
| AK Parti | 54.966 | %25,7 | %31,7 | %38,6 | −12,9 |
| MHP | 27.865 | %13,0 | %21,4 | %16,5 | −3,5 |
| Saadet | 2.116 | %1,0 | %1,5 | %5,4 | −4,4 |
| DP | 1.710 | %0,8 | %4,2 | %3,6 | −2,8 |
| DSP | 1.357 | %0,6 | %0,7 | %2,9 | −2,2 |
| EMEP | 986 | %0,5 | %0,1 | %0,0 | +0,4 |
| TKP | 627 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Anavatan | 596 | %0,3 | %2,2 | %0,6 | −0,3 |
| BTP | 443 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
Muratpaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 901 | 276.326 | 219.456 | %79,4 | 213.642 | 5.814 |
Muratpaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altındağ Mahallesi | CHP | %64,9 | %20,3 | %76,9 | 6.647 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %76,5 | %13,9 | %80,2 | 5.203 |
| Balbey Mahallesi | CHP | %44,6 | %29,9 | %79,2 | 731 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %53,9 | %33,3 | %72,5 | 287 |
| Bayındır Mahallesi | CHP | %61,1 | %23,5 | %79,7 | 5.760 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %47,9 | %32,5 | %79,8 | 6.726 |
| Çağlayan Mahallesi | CHP | %69,9 | %19,0 | %74,0 | 11.035 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %52,4 | %29,7 | %80,2 | 4.391 |
| Demircikara Mahallesi | CHP | %73,3 | %15,1 | %80,8 | 3.761 |
| Deniz Mahallesi | CHP | %63,7 | %22,3 | %78,0 | 5.905 |
| Doğuyaka Mahallesi | CHP | %44,8 | %31,4 | %87,0 | 1.298 |
| Dutlubahçe Mahallesi | AK Parti | %36,8 | %40,4 | %83,8 | 4.471 |
| Elmalı Mahallesi | CHP | %63,0 | %22,2 | %81,8 | 549 |
| Ermenek Mahallesi | CHP | %46,6 | %30,6 | %84,4 | 4.391 |
| Etiler Mahallesi | CHP | %39,7 | %39,7 | %82,4 | 7.046 |
| Fener Mahallesi | CHP | %74,1 | %16,4 | %76,4 | 10.534 |
| Gebizli Mahallesi | CHP | %56,8 | %28,4 | %85,1 | 2.611 |
| Gençlik Mahallesi | CHP | %74,2 | %16,4 | %78,4 | 5.475 |
| Güvenlik Mahallesi | CHP | %55,1 | %27,0 | %79,0 | 9.957 |
| Güzelbağ Mahallesi | CHP | %36,7 | %35,9 | %89,4 | 2.076 |
| Güzeloba Mahallesi | CHP | %62,4 | %22,7 | %72,1 | 10.697 |
| Güzeloluk Mahallesi | CHP | %37,3 | %31,6 | %86,2 | 3.468 |
| Haşimişcan Mahallesi | CHP | %66,1 | %21,5 | %77,3 | 1.313 |
| Kılınçarslan Mahallesi | CHP | %66,0 | %25,6 | %82,8 | 396 |
| Kırcami Mahallesi | CHP | %44,1 | %35,1 | %82,3 | 1.537 |
| Kışla Mahallesi | CHP | %60,1 | %25,3 | %78,0 | 2.508 |
| Kızılarık Mahallesi | CHP | %46,0 | %33,2 | %81,4 | 4.391 |
| Kızılsaray Mahallesi | CHP | %56,1 | %27,1 | %76,9 | 3.576 |
| Kızıltoprak Mahallesi | CHP | %47,5 | %30,5 | %80,5 | 8.512 |
| Konuksever Mahallesi | CHP | %40,1 | %35,1 | %82,1 | 9.176 |
| Mehmetçik Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %35,1 | %82,7 | 1.015 |
| Meltem Mahallesi | CHP | %72,5 | %16,5 | %80,5 | 9.922 |
| Memurevleri Mahallesi | CHP | %64,5 | %20,8 | %79,8 | 5.829 |
| Meydankavağı Mahallesi | CHP | %56,7 | %28,4 | %80,9 | 10.706 |
| Muratpaşa Mahallesi | CHP | %47,7 | %31,7 | %79,0 | 6.614 |
| Sedir Mahallesi | CHP | %49,5 | %29,7 | %77,8 | 6.318 |
| Selçuk Mahallesi | CHP | %49,4 | %41,6 | %76,2 | 105 |
| Sinan Mahallesi | CHP | %62,5 | %22,8 | %78,1 | 5.542 |
| Soğuksu Mahallesi | CHP | %56,8 | %27,4 | %80,0 | 7.090 |
| Şirinyalı Mahallesi | CHP | %70,0 | %18,3 | %76,8 | 12.147 |
| Tahılpazarı Mahallesi | CHP | %48,1 | %36,4 | %72,6 | 1.444 |
| Tarım Mahallesi | CHP | %37,8 | %37,5 | %84,1 | 1.417 |
| Topçular Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %34,4 | %81,8 | 570 |
| Tuzcular Mahallesi | CHP | %65,6 | %25,0 | %68,1 | 47 |
| Üçgen Mahallesi | CHP | %57,8 | %25,9 | %79,4 | 8.149 |
| Varlık Mahallesi | CHP | %64,0 | %21,5 | %76,9 | 7.681 |
| Yenigöl Mahallesi | MHP | %20,9 | %33,3 | %88,1 | 1.232 |
| Yenigün Mahallesi | CHP | %46,4 | %34,2 | %80,6 | 8.679 |
| Yeşilbahçe Mahallesi | CHP | %72,3 | %18,1 | %79,6 | 11.460 |
| Yeşildere Mahallesi | CHP | %62,0 | %21,3 | %81,6 | 3.011 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %47,6 | %25,7 | %96,3 | 376 |
| Yeşilova Mahallesi | MHP | %21,6 | %32,8 | %85,6 | 2.289 |
| Yıldız Mahallesi | CHP | %57,6 | %26,6 | %80,3 | 7.458 |
| Yüksekalan Mahallesi | CHP | %50,0 | %31,1 | %79,3 | 5.473 |
| Zerdalilik Mahallesi | CHP | %66,6 | %21,3 | %79,2 | 6.203 |
| Zümrütova Mahallesi | CHP | %40,1 | %33,7 | %88,0 | 1.121 |
İlgili sonuçlar