Ayvalık 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Ayvalık sonuçlarında CHP %38,3 ile birinci, MHP %25,3 ile ikinci; fark 13,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 13,6 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,8 (+21,2 puan). 16 mahalle ve köy arasından 10'unda CHP önde. CHP en güçlü Sahil Kent Mahallesi (%62,5); MHP en güçlü Hayrettinpaşa Mahallesi (%34,1). Katılım %84,4 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ayvalık 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Ayvalık, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ayvalık | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.259 | %38,3 | %26,7 | %24,7 | +13,6 |
| MHP | 5.450 | %25,3 | %23,7 | %16,5 | +8,8 |
| DP | 5.340 | %24,8 | %8,2 | %3,6 | +21,2 |
| AK Parti | 1.541 | %7,2 | %32,7 | %38,6 | −31,5 |
| DSP | 382 | %1,8 | %3,8 | %2,9 | −1,1 |
| Ödp | 355 | %1,6 | %0,1 | %0,1 | +1,6 |
| BBP | 153 | %0,7 | %0,4 | %1,2 | −0,5 |
| Saadet | 43 | %0,2 | %1,9 | %5,4 | −5,2 |
| LDP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Ayvalık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 88 | 26.246 | 22.161 | %84,4 | 21.539 | 622 |
Ayvalık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 150 Evler Mahallesi | CHP | %40,3 | %25,3 | %83,6 | 5.320 |
| Ali Çetinkaya Mahallesi | CHP | %39,1 | %26,1 | %81,7 | 6.239 |
| Fethiye Mahallesi | DP | %28,1 | %24,9 | %90,5 | 1.124 |
| Fevzipaşa-Vehbibey Mahallesi | CHP | %32,1 | %25,4 | %86,3 | 483 |
| Gazi Kemal Paşa Mahallesi | CHP | %35,6 | %33,7 | %86,7 | 750 |
| Hamdibey Mahallesi | CHP | %37,7 | %28,7 | %89,7 | 961 |
| Hayrettinpaşa Mahallesi | MHP | %33,9 | %34,1 | %88,8 | 1.111 |
| İsmetpaşa Mahallesi | DP | %29,0 | %19,9 | %86,5 | 437 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | MHP | %27,2 | %31,2 | %88,1 | 961 |
| Mithatpaşa Mahallesi | CHP | %45,1 | %19,1 | %81,5 | 1.531 |
| Namık Kemal Mahallesi | CHP | %36,0 | %14,6 | %84,2 | 913 |
| Sahil Kent Mahallesi | CHP | %62,5 | %16,9 | %78,2 | 611 |
| Sakarya Mahallesi | CHP | %40,7 | %24,6 | %85,8 | 1.117 |
| Sefa Çamlık Mahallesi | CHP | %57,0 | %17,7 | %77,7 | 1.928 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %26,5 | %29,4 | %91,6 | 2.184 |
| Zekibey Mahallesi | DP | %26,4 | %25,6 | %87,7 | 576 |
İlgili sonuçlar