Tuzcumurat Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Tuzcumurat Mahallesi sonuçlarında MHP %36,9 ile birinci, AK Parti %35,6 ile ikinci; fark 1,3 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%16,5) 20,4 puan üstünde. MHP oy oranında Edremit ilçesindeki 14 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 20 sandık, 6.374 kayıtlı seçmen. Katılım %88,2 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Tuzcumurat Mahallesi | Edremit | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MHP | 2.018 | %36,9 | %34,0 | %23,7 | %16,5 | +20,4 |
| AK Parti | 1.946 | %35,6 | %32,8 | %32,7 | %38,6 | −3,1 |
| CHP | 1.183 | %21,6 | %27,0 | %26,7 | %24,7 | −3,1 |
| DP | 189 | %3,5 | %3,6 | %8,2 | %3,6 | −0,2 |
| Saadet | 86 | %1,6 | %1,4 | %1,9 | %5,4 | −3,8 |
| DSP | 30 | %0,5 | %0,8 | %3,8 | %2,9 | −2,3 |
| Anavatan | 12 | %0,2 | %0,2 | %1,3 | %0,6 | −0,4 |
| BTP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 20 | 6.374 | 5.620 | %88,2 | 5.471 | 149 |
Edremit ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Tuzcumurat Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Edremit sonuçları
- Camivasat Mahallesi seçim sonuçları
- Cennetayağı Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Darsofa Mahallesi seçim sonuçları
- Gazicelal Mahallesi seçim sonuçları
- Gaziilyas Mahallesi seçim sonuçları
- Hacıtuğrul Mahallesi seçim sonuçları
- Hamidiye Mahallesi seçim sonuçları
- Hekimzade Mahallesi seçim sonuçları
- İbrahimce Mahallesi seçim sonuçları
- Kapıcıbaşı Mahallesi seçim sonuçları
- Soğanyemez Mahallesi seçim sonuçları
- Turhanbey Mahallesi seçim sonuçları
- Balıkesir sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi