Osmancık 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Osmancık sonuçlarında AK Parti %50,7 ile birinci, MHP %30,8 ile ikinci; fark 19,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,6) 12,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,8 (+14,3 puan). 18 mahalle ve köy arasından 14'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çiftlikler Mahallesi (%75,4); MHP en güçlü Hıdırlık Mahallesi (%51,0). Katılım %87,7 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Osmancık 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Osmancık, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Osmancık | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.614 | %50,7 | %45,2 | %38,6 | +12,1 |
| MHP | 4.630 | %30,8 | %20,5 | %16,5 | +14,3 |
| CHP | 2.286 | %15,2 | %22,6 | %24,7 | −9,5 |
| Saadet | 212 | %1,4 | %4,5 | %5,4 | −4,0 |
| DSP | 184 | %1,2 | %3,3 | %2,9 | −1,6 |
| Bağımsızlar | 96 | %0,6 | %0,5 | %0,7 | −0,1 |
Osmancık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 66 | 17.816 | 15.620 | %87,7 | 15.022 | 598 |
Osmancık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %49,3 | %33,2 | %85,0 | 2.193 |
| Çay Mahallesi | CHP | %31,8 | %30,2 | %87,7 | 1.268 |
| Çiftlikler Mahallesi | AK Parti | %75,4 | %18,6 | %92,2 | 641 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %57,4 | %18,4 | %87,9 | 1.956 |
| Eymir Mahallesi | AK Parti | %60,9 | %30,4 | %98,0 | 98 |
| Gemici Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %29,4 | %88,3 | 918 |
| Güney Mahallesi | AK Parti | %53,4 | %32,7 | %87,2 | 971 |
| Gürleyik Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %30,8 | %89,9 | 1.464 |
| Hıdırlık Mahallesi | MHP | %33,2 | %51,0 | %88,3 | 351 |
| Karapınar Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %35,0 | %94,5 | 127 |
| Kızılırmak Mahallesi | AK Parti | %46,1 | %43,6 | %91,3 | 368 |
| Koyunbaba Mahallesi | AK Parti | %51,0 | %27,2 | %87,5 | 2.188 |
| Şenyurt Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %29,4 | %88,3 | 2.451 |
| Temençe Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %39,5 | %97,6 | 84 |
| Ulucamii Mahallesi | MHP | %42,5 | %44,4 | %91,6 | 251 |
| Yazı Mahallesi | MHP | %40,6 | %44,6 | %87,8 | 475 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %49,3 | %32,0 | %82,5 | 817 |
| Yeşilçatma Mahallesi | AK Parti | %44,9 | %43,2 | %84,9 | 1.195 |
İlgili sonuçlar