Çamlaraltı Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Çamlaraltı Mahallesi sonuçlarında CHP %44,9 ile birinci, AK Parti %28,5 ile ikinci; fark 16,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 20,2 puan üstünde. CHP oy oranında Denizli Merkez ilçesindeki 79 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 25 sandık, 7.740 kayıtlı seçmen. Katılım %78,6 (Türkiye %84,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çamlaraltı Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çamlaraltı Mahallesi, Denizli Merkez, Denizli, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇamlaraltı MahallesiDenizli MerkezDenizliTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.673%44,9%30,3%29,5%24,7+20,2
AK Parti1.694%28,5%39,9%39,0%38,6−10,2
MHP1.094%18,4%22,0%21,3%16,5+1,9
DP206%3,5%2,6%5,2%3,6−0,2
BBP79%1,3%1,2%0,8%1,2+0,1
DSP60%1,0%0,7%1,1%2,9−1,9
DTP59%1,0%1,8%1,2%5,2−4,2
Saadet34%0,6%0,8%0,7%5,4−4,8
Ödp14%0,2%0,1%0,1%0,1+0,2
Bağımsızlar12%0,2%0,1%0,7%0,7−0,5
TKP10%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
EMEP8%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
BTP5%0,1%0,2%0,2%0,3−0,2
LDP2%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
Çamlaraltı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
257.7406.081%78,65.950131

Denizli Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler