Bulancak 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bulancak sonuçlarında AK Parti %34,5 ile birinci, CHP %29,6 ile ikinci; fark 4,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,6) 4,1 puan altında. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,0 (+13,7 puan). 15 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sanayi Mahallesi (%44,0); CHP en güçlü Ucarlı Mahallesi (%60,7). Katılım %85,9 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bulancak 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bulancak, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bulancak | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.295 | %34,5 | %39,7 | %38,6 | −4,1 |
| CHP | 6.262 | %29,6 | %30,5 | %24,7 | +4,9 |
| Saadet | 4.024 | %19,0 | %6,0 | %5,4 | +13,7 |
| MHP | 2.769 | %13,1 | %16,6 | %16,5 | −3,4 |
| DSP | 584 | %2,8 | %2,4 | %2,9 | −0,1 |
| DP | 156 | %0,7 | %3,6 | %3,6 | −2,9 |
| Bağımsızlar | 56 | %0,3 | %0,3 | %0,7 | −0,5 |
Bulancak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 85 | 25.488 | 21.899 | %85,9 | 21.146 | 753 |
Bulancak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acısu Mahallesi | AK Parti | %31,7 | %29,5 | %95,5 | 399 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %16,1 | %86,4 | 2.694 |
| Ballıca Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %26,5 | %84,6 | 2.631 |
| Bulancak Mahallesi | CHP | %27,7 | %38,1 | %83,8 | 4.021 |
| Duacıoğlu Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %14,0 | %100,0 | 95 |
| Güzelyalı Mahallesi | CHP | %29,4 | %35,8 | %87,7 | 716 |
| İhsaniye Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %31,7 | %83,9 | 7.744 |
| İsmet Paşa Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %31,3 | %86,2 | 2.876 |
| Kızılot Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %31,5 | %91,0 | 622 |
| Sanayi Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %6,8 | %88,9 | 1.645 |
| Saraçlı Mahallesi | CHP | %30,2 | %45,8 | %89,7 | 612 |
| Sisin Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %35,6 | %99,4 | 179 |
| Şemsettin Mahallesi | CHP | %36,4 | %40,6 | %91,6 | 701 |
| Toprakdeğirmeni Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %20,6 | %88,7 | 310 |
| Ucarlı Mahallesi | CHP | %19,4 | %60,7 | %90,9 | 243 |
İlgili sonuçlar