Torul 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Torul sonuçlarında MHP %44,0 ile birinci, AK Parti %35,1 ile ikinci; fark 9,0 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%16,5) 27,5 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,8 (+11,2 puan). 8 mahalle ve köy arasından 4'ünde MHP önde. MHP en güçlü Soğuksu Mahallesi (%76,8); AK Parti en güçlü Tufaniye Mahallesi (%70,9). Katılım %78,4 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Torul 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Torul, Gümüşhane, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Torul | Gümüşhane | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 1.016 | %44,0 | %32,3 | %16,5 | +27,5 |
| AK Parti | 809 | %35,1 | %44,1 | %38,6 | −3,6 |
| DP | 342 | %14,8 | %5,7 | %3,6 | +11,2 |
| CHP | 117 | %5,1 | %9,0 | %24,7 | −19,6 |
| Saadet | 15 | %0,6 | %7,4 | %5,4 | −4,7 |
| BTP | 9 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
Torul seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 14 | 3.056 | 2.396 | %78,4 | 2.308 | 88 |
Torul mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahçecik Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %48,7 | %78,8 | 99 |
| Çamlıca Mahallesi | MHP | %73,6 | %15,4 | %82,4 | 222 |
| Kaledibi Mahallesi | MHP | %42,1 | %38,8 | %75,0 | 681 |
| Köprübaşı Mahallesi | DP | %23,1 | %14,8 | %79,7 | 236 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %55,8 | %23,3 | %72,7 | 612 |
| Soğuksu Mahallesi | MHP | %76,8 | %12,5 | %70,7 | 82 |
| Tufaniye Mahallesi | AK Parti | %16,6 | %70,9 | %89,2 | 176 |
| Tuğrulbey Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %42,2 | %81,9 | 948 |
İlgili sonuçlar