İsali Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İsali Mahallesi sonuçlarında AK Parti %47,1 ile birinci, CHP %25,9 ile ikinci; fark 21,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,6) 8,4 puan üstünde. AK Parti oy oranında Erzin ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 6 sandık, 1.754 kayıtlı seçmen. Katılım %88,8 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | İsali Mahallesi | Erzin | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 708 | %47,1 | %35,9 | %29,5 | %38,6 | +8,4 |
| CHP | 390 | %25,9 | %25,3 | %26,7 | %24,7 | +1,2 |
| MHP | 285 | %18,9 | %16,9 | %19,3 | %16,5 | +2,4 |
| DP | 84 | %5,6 | %7,3 | %9,8 | %3,6 | +2,0 |
| Saadet | 12 | %0,8 | %0,6 | %2,3 | %5,4 | −4,6 |
| BBP | 12 | %0,8 | %1,0 | %0,9 | %1,2 | −0,4 |
| DTP | 9 | %0,6 | %12,8 | %1,5 | %5,2 | −4,6 |
| DSP | 3 | %0,2 | %0,1 | %6,2 | %2,9 | −2,7 |
| BTP | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 6 | 1.754 | 1.558 | %88,8 | 1.504 | 54 |
Erzin ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- İsali Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Erzin sonuçları
- Bahçelievler Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Hürriyet Mahallesi seçim sonuçları
- İstiklal Mahallesi seçim sonuçları
- Karamustafalı Mahallesi seçim sonuçları
- Mahmutlu Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafalı Mahallesi seçim sonuçları
- Şükrü Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Hatay sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi