Ambarlı Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Ambarlı Mahallesi sonuçlarında CHP %55,8 ile birinci, AK Parti %31,5 ile ikinci; fark 24,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 31,1 puan üstünde. CHP oy oranında Avcılar ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 88 sandık, 27.177 kayıtlı seçmen. Katılım %79,1 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Ambarlı Mahallesi | Avcılar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 11.720 | %55,8 | %48,5 | %33,0 | %24,7 | +31,1 |
| AK Parti | 6.619 | %31,5 | %37,1 | %40,0 | %38,6 | −7,1 |
| MHP | 1.066 | %5,1 | %5,2 | %7,0 | %16,5 | −11,4 |
| DSP | 550 | %2,6 | %2,8 | %3,5 | %2,9 | −0,3 |
| DTP | 433 | %2,1 | %3,6 | %4,6 | %5,2 | −3,1 |
| Saadet | 227 | %1,1 | %1,3 | %8,6 | %5,4 | −4,3 |
| DP | 169 | %0,8 | %0,5 | %0,8 | %3,6 | −2,8 |
| BBP | 113 | %0,5 | %0,7 | %1,4 | %1,2 | −0,7 |
| Anavatan | 62 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,6 | −0,3 |
| TKP | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 7 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 88 | 27.177 | 21.509 | %79,1 | 20.988 | 521 |
Avcılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Ambarlı Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Avcılar sonuçları
- Cihangir Mahallesi seçim sonuçları
- Denizköşkler Mahallesi seçim sonuçları
- Firuzköy Mahallesi seçim sonuçları
- Gümüşpala Mahallesi seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Tahtakale Mahallesi seçim sonuçları
- Üniversite Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşilkent Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi