Yayla Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Yayla Mahallesi sonuçlarında CHP %40,7 ile birinci, AK Parti %38,7 ile ikinci; fark 2,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 16,0 puan üstünde. CHP oy oranında Tuzla ilçesindeki 17 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 46 sandık, 14.030 kayıtlı seçmen. Katılım %85,0 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Yayla Mahallesi | Tuzla | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 4.716 | %40,7 | %38,8 | %33,0 | %24,7 | +16,0 |
| AK Parti | 4.482 | %38,7 | %40,3 | %40,0 | %38,6 | +0,1 |
| MHP | 1.116 | %9,6 | %7,5 | %7,0 | %16,5 | −6,9 |
| Saadet | 538 | %4,6 | %4,9 | %8,6 | %5,4 | −0,7 |
| DSP | 345 | %3,0 | %2,4 | %3,5 | %2,9 | +0,1 |
| BBP | 145 | %1,3 | %4,2 | %1,4 | %1,2 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 143 | %1,2 | %1,0 | %0,3 | %0,7 | +0,5 |
| EMEP | 32 | %0,3 | %0,3 | %0,0 | %0,0 | +0,2 |
| DP | 24 | %0,2 | %0,2 | %0,8 | %3,6 | −3,4 |
| BTP | 21 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 17 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 46 | 14.030 | 11.927 | %85,0 | 11.584 | 343 |
Tuzla ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Yayla Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Tuzla sonuçları
- Akfırat Mahallesi seçim sonuçları
- Anadolu Mahallesi seçim sonuçları
- Aydınlı Mahallesi seçim sonuçları
- Aydıntepe Mahallesi seçim sonuçları
- Cami Mahallesi seçim sonuçları
- Evliya Çelebi Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- İçmeler Mahallesi seçim sonuçları
- İstasyon Mahallesi seçim sonuçları
- Mescit Mahallesi seçim sonuçları
- Mimar Sinan Mahallesi seçim sonuçları
- Orhanlı Mahallesi seçim sonuçları
- Orta Mahallesi seçim sonuçları
- Postane Mahallesi seçim sonuçları
- Şifa Mahallesi seçim sonuçları
- Tepeoren Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi