Postacılar Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Postacılar Mahallesi sonuçlarında CHP %47,7 ile birinci, AK Parti %32,2 ile ikinci; fark 15,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 23,0 puan üstünde. CHP oy oranında Bayraklı ilçesindeki 23 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 24 sandık, 7.386 kayıtlı seçmen. Katılım %84,5 (Türkiye %84,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Postacılar Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Postacılar Mahallesi, Bayraklı, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyPostacılar MahallesiBayraklıİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.883%47,7%44,4%49,6%24,7+23,0
AK Parti1.948%32,2%34,5%30,0%38,6−6,4
MHP588%9,7%10,3%9,2%16,5−6,8
DTP384%6,3%4,7%3,2%5,2+1,2
DSP116%1,9%2,5%3,1%2,9−1,0
DP49%0,8%1,0%2,2%3,6−2,8
Saadet44%0,7%1,2%1,1%5,4−4,6
BTP17%0,3%0,4%0,2%0,3−0,0
Bağımsızlar12%0,2%0,8%0,3%0,7−0,5
TKP7%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
Postacılar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
247.3866.241%84,56.048193

Bayraklı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler