İhsangazi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İhsangazi sonuçlarında AK Parti %45,5 ile birinci, MHP %24,3 ile ikinci; fark 21,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,6) 6,9 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,1 (+14,5 puan). 10 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sevindik Mahallesi (%70,6); MHP en güçlü Yeni Mahallesi (%30,1). Katılım %94,6 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İhsangazi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İhsangazi, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İhsangazi | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 872 | %45,5 | %42,0 | %38,6 | +6,9 |
| MHP | 466 | %24,3 | %39,2 | %16,5 | +7,8 |
| DP | 347 | %18,1 | %5,7 | %3,6 | +14,5 |
| Bağımsızlar | 210 | %11,0 | %0,2 | %0,7 | +10,2 |
| Saadet | 20 | %1,0 | %1,4 | %5,4 | −4,3 |
İhsangazi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 12 | 2.093 | 1.979 | %94,6 | 1.915 | 64 |
İhsangazi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %8,7 | %99,1 | 106 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %25,9 | %96,1 | 152 |
| Elçelebi Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %22,3 | %95,2 | 104 |
| İsalar Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %25,3 | %98,8 | 81 |
| Kalfat Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %27,9 | %99,0 | 197 |
| Kuşçular Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %20,7 | %97,9 | 146 |
| Sevindik Mahallesi | AK Parti | %70,6 | %14,7 | %97,5 | 157 |
| Sipahiler Mahallesi | AK Parti | %33,5 | %16,5 | %97,0 | 199 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %30,1 | %90,1 | 866 |
| Yeşil Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %22,0 | %100,0 | 85 |
İlgili sonuçlar