Tepebağ Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Tepebağ Mahallesi sonuçlarında DP %31,6 ile birinci, CHP %26,2 ile ikinci; fark 5,3 puan. DP burada Türkiye ortalamasının (%3,6) 27,9 puan üstünde. Ödp Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,3 (+20,3 puan). DP oy oranında Arguvan ilçesindeki 4 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 3 sandık, 438 kayıtlı seçmen. Katılım %87,2 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Tepebağ Mahallesi | Arguvan | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DP | 118 | %31,6 | %22,0 | %1,1 | %3,6 | +27,9 |
| CHP | 98 | %26,2 | %25,1 | %14,0 | %24,7 | +1,5 |
| Ödp | 76 | %20,3 | %22,8 | %0,2 | %0,1 | +20,3 |
| DSP | 38 | %10,2 | %16,5 | %0,5 | %2,9 | +7,3 |
| AK Parti | 36 | %9,6 | %10,8 | %49,2 | %38,6 | −29,0 |
| Anavatan | 4 | %1,1 | %2,0 | %0,6 | %0,6 | +0,5 |
| Saadet | 2 | %0,5 | %0,2 | %24,9 | %5,4 | −4,8 |
| MHP | 2 | %0,5 | %0,3 | %5,0 | %16,5 | −16,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 438 | 382 | %87,2 | 374 | 8 |