Kadirli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kadirli sonuçlarında MHP %36,5 ile birinci, AK Parti %36,1 ile ikinci; fark 0,5 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%16,5) 20,0 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,2 (+3,6 puan). 20 mahalle ve köy arasından 11'inde MHP önde. MHP en güçlü Dere Mahallesi (%44,8); AK Parti en güçlü Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi (%49,5). Katılım %87,0 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kadirli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kadirli, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kadirli | Osmaniye | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 15.627 | %36,5 | %45,1 | %16,5 | +20,0 |
| AK Parti | 15.432 | %36,1 | %36,8 | %38,6 | −2,6 |
| CHP | 7.638 | %17,8 | %11,2 | %24,7 | −6,9 |
| DP | 3.085 | %7,2 | %3,0 | %3,6 | +3,6 |
| BBP | 561 | %1,3 | %0,9 | %1,2 | +0,1 |
| Saadet | 271 | %0,6 | %1,1 | %5,4 | −4,7 |
| DSP | 110 | %0,3 | %0,4 | %2,9 | −2,6 |
| BTP | 77 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
Kadirli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 166 | 50.859 | 44.270 | %87,0 | 42.801 | 1.469 |
Kadirli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 7 Mart Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %41,9 | %86,3 | 4.662 |
| Bağ Mahallesi | MHP | %36,1 | %30,0 | %85,6 | 2.069 |
| Cemalpaşa Mahallesi | MHP | %37,2 | %33,1 | %85,8 | 4.588 |
| Cengiz Topel Mahallesi | MHP | %42,4 | %33,9 | %86,1 | 2.856 |
| Dere Mahallesi | MHP | %44,8 | %24,2 | %85,6 | 1.241 |
| Dervişpaşa Mahallesi | MHP | %41,0 | %31,9 | %89,5 | 2.152 |
| Kurtuluş Mahallesi | MHP | %37,7 | %32,8 | %91,3 | 1.508 |
| Pazar Mahallesi | CHP | %33,5 | %23,1 | %85,7 | 1.392 |
| Savrun Mahallesi | MHP | %33,1 | %28,7 | %90,6 | 763 |
| Şehit Halis Şişman Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %35,0 | %84,9 | 2.912 |
| Şehit İbrahim Kundakçı Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %46,2 | %88,4 | 2.644 |
| Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi | MHP | %40,8 | %31,7 | %87,4 | 3.016 |
| Şehit Mehmet Delikuş Mahallesi | MHP | %40,4 | %36,4 | %88,1 | 2.561 |
| Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %49,5 | %87,7 | 3.135 |
| Şehit Mustafa Yağız Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %46,0 | %89,6 | 3.627 |
| Şehit Orhan Gök Mahallesi | MHP | %40,0 | %37,1 | %88,1 | 3.852 |
| Şehit Vedat Kocadallı Mahallesi | MHP | %41,3 | %30,5 | %85,6 | 2.497 |
| Tufanpaşa Mahallesi | CHP | %30,2 | %25,6 | %84,8 | 1.266 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %35,1 | %43,4 | %88,2 | 2.637 |
| Yeşiltepe Mahallesi | CHP | %12,9 | %13,6 | %81,0 | 1.481 |
İlgili sonuçlar