Çamlıca Beldesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çamlıca Beldesi sonuçlarında AK Parti %38,8 ile birinci, MHP %24,5 ile ikinci; fark 14,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,6) 0,1 puan üstünde. Anavatan Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,7 (+11,1 puan). 4 mahalle ve köy arasından 4'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çamlıca-Camili Mahallesi (%46,0); MHP en güçlü Çamlıca-Camili Mahallesi (%33,3). Katılım %95,2 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamlıca Beldesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çamlıca Beldesi, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamlıca Beldesi | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 737 | %38,8 | %44,0 | %38,6 | +0,1 |
| MHP | 465 | %24,5 | %31,7 | %16,5 | +8,0 |
| Anavatan | 223 | %11,7 | %0,6 | %0,6 | +11,1 |
| BTP | 163 | %8,6 | %0,3 | %0,3 | +8,3 |
| DP | 148 | %7,8 | %3,6 | %3,6 | +4,2 |
| Saadet | 97 | %5,1 | %7,2 | %5,4 | −0,3 |
| CHP | 68 | %3,6 | %12,0 | %24,7 | −21,1 |
Çamlıca Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 8 | 2.071 | 1.971 | %95,2 | 1.901 | 70 |
Çamlıca Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Çamlıca-Camili Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %33,3 | %93,3 | 314 |
| Çamlıca-Erenler Mahallesi | AK Parti | %33,9 | %21,1 | %93,1 | 433 |
| Çamlıca-Merkez Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %16,6 | %96,5 | 579 |
| Çamlıca-Yeşiller Mahallesi | AK Parti | %33,2 | %28,9 | %96,1 | 745 |
İlgili sonuçlar