Elmalık Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Elmalık Mahallesi sonuçlarında Saadet %30,7 ile birinci, AK Parti %25,0 ile ikinci; fark 5,7 puan. Saadet burada Türkiye ortalamasının (%5,4) 25,4 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,7 (+10,1 puan). Saadet oy oranında Terme ilçesindeki 9 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 7 sandık, 2.115 kayıtlı seçmen. Katılım %88,6 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Elmalık Mahallesi | Terme | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Saadet | 555 | %30,7 | %26,5 | %3,6 | %5,4 | +25,4 |
| AK Parti | 452 | %25,0 | %32,8 | %39,7 | %38,6 | −13,6 |
| MHP | 382 | %21,2 | %29,0 | %30,3 | %16,5 | +4,7 |
| DP | 248 | %13,7 | %3,9 | %5,7 | %3,6 | +10,1 |
| CHP | 133 | %7,4 | %6,0 | %17,6 | %24,7 | −17,3 |
| BBP | 20 | %1,1 | %1,1 | %0,1 | %1,2 | −0,1 |
| DSP | 15 | %0,8 | %0,7 | %2,7 | %2,9 | −2,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 7 | 2.115 | 1.873 | %88,6 | 1.805 | 68 |
Terme ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Elmalık Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Terme sonuçları
- Bahçelievler Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Çay Mahallesi seçim sonuçları
- Fenk Mahallesi seçim sonuçları
- Yalı Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Yenidoğan Mahallesi seçim sonuçları
- Yunus Emre Mahallesi seçim sonuçları
- Samsun sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi