Kapaklı Beldesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kapaklı Beldesi sonuçlarında DSP %32,9 ile birinci, DP %31,7 ile ikinci; fark 1,2 puan. DSP burada Türkiye ortalamasının (%2,9) 30,0 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,7 (+28,1 puan). 5 mahalle ve köy arasından 3'ünde DSP önde. DSP en güçlü Kapaklı-İnönü Mahallesi (%39,3); DP en güçlü Kapaklı-İsmet Paşa Mahallesi (%34,8). Katılım %87,4 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kapaklı Beldesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kapaklı Beldesi, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kapaklı Beldesi | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| DSP | 8.920 | %32,9 | %6,9 | %2,9 | +30,0 |
| DP | 8.606 | %31,7 | %10,7 | %3,6 | +28,1 |
| AK Parti | 5.495 | %20,2 | %29,5 | %38,6 | −18,4 |
| MHP | 2.933 | %10,8 | %11,0 | %16,5 | −5,7 |
| CHP | 994 | %3,7 | %35,9 | %24,7 | −21,0 |
| Saadet | 182 | %0,7 | %2,2 | %5,4 | −4,7 |
| Bağımsızlar | 11 | %0,0 | %0,6 | %0,7 | −0,7 |
Kapaklı Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 103 | 32.087 | 28.053 | %87,4 | 27.141 | 912 |
Kapaklı Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DSP | DP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Kapaklı-Atatürk Mahallesi | DSP | %35,6 | %28,3 | %89,0 | 7.310 |
| Kapaklı-Bahçelievler Mahallesi | DP | %21,0 | %33,0 | %89,3 | 3.883 |
| Kapaklı-Cumhuriyet Mahallesi | DP | %31,0 | %31,8 | %90,3 | 9.490 |
| Kapaklı-İnönü Mahallesi | DSP | %39,3 | %31,4 | %83,9 | 4.767 |
| Kapaklı-İsmet Paşa Mahallesi | DSP | %35,4 | %34,8 | %83,0 | 6.637 |
İlgili sonuçlar