Gölbaşı 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Gölbaşı sonuçlarında MHP %39,4 ile birinci, AK Parti %39,3 ile ikinci; fark 0,1 puan. MHP burada 16 büyükşehir ortalamasının (%12,4) 27,0 puan üstünde. 47 mahalle ve köy arasından 29'unda MHP önde. MHP en güçlü Koparan Mahallesi (%76,9); AK Parti en güçlü Hacıhasan Mahallesi (%73,8). Katılım %87,9 (16 büyükşehir %83,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölbaşı 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Gölbaşı, Ankara, 16 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Gölbaşı | Ankara | 16 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| MHP | 18.870 | %39,4 | %27,4 | %12,4 | +27,0 |
| AK Parti | 18.836 | %39,3 | %38,5 | %42,2 | −2,9 |
| CHP | 8.783 | %18,3 | %31,3 | %32,4 | −14,1 |
| Saadet | 758 | %1,6 | %1,2 | %3,8 | −2,2 |
| DTP | 236 | %0,5 | %0,5 | %4,3 | −3,8 |
| BTP | 105 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Anavatan | 100 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| DP | 94 | %0,2 | %0,3 | %1,0 | −0,8 |
| Millet | 49 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 28 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 25 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 9 | %0,0 | %0,0 | %0,3 | −0,3 |
Gölbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 196 | 56.004 | 49.208 | %87,9 | 47.893 | 1.315 |
Gölbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahiboz Mahallesi | MHP | %46,1 | %43,0 | %85,6 | 271 |
| Bağiçi Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %59,7 | %93,5 | 400 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %38,2 | %85,2 | 9.472 |
| Ballıkpınar Mahallesi | MHP | %40,5 | %28,7 | %88,3 | 471 |
| Bezirhane Mahallesi | MHP | %49,6 | %46,3 | %86,3 | 936 |
| Boyalık Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %51,5 | %96,3 | 327 |
| Çayırlı Mahallesi | MHP | %51,3 | %35,3 | %95,6 | 203 |
| Dikilitaş Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %55,7 | %91,8 | 586 |
| Eymir Mahallesi | AK Parti | %31,9 | %42,1 | %84,4 | 3.719 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | MHP | %40,4 | %36,4 | %85,0 | 4.073 |
| Gökçehüyük Mahallesi | MHP | %44,6 | %32,5 | %86,2 | 1.412 |
| Günalan Mahallesi | MHP | %57,6 | %20,5 | %93,8 | 146 |
| Hacıhasan Mahallesi | AK Parti | %16,7 | %73,8 | %90,3 | 308 |
| Hacılar Mahallesi | MHP | %42,4 | %32,1 | %91,4 | 615 |
| Hacımuratlı Mahallesi | MHP | %46,3 | %38,9 | %94,8 | 213 |
| Halaçlı Mahallesi | MHP | %71,9 | %17,9 | %98,4 | 310 |
| İkizce Mahallesi | MHP | %48,2 | %35,8 | %94,3 | 212 |
| İncek Mahallesi | AK Parti | %28,5 | %48,0 | %91,4 | 1.411 |
| Karaali Merkez Mahallesi | MHP | %68,0 | %28,0 | %95,4 | 439 |
| Karaali Yazlık Mahallesi | MHP | %70,9 | %25,1 | %91,2 | 329 |
| Karagedik Aydın Mahallesi | AK Parti | %8,6 | %58,6 | %89,2 | 1.012 |
| Karagedik Ercan Mahallesi | AK Parti | %9,1 | %59,4 | %94,2 | 806 |
| Karaoğlan Mahallesi | MHP | %53,8 | %23,6 | %92,6 | 637 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %39,1 | %34,9 | %87,4 | 4.405 |
| Kırıklı Mahallesi | CHP | %2,6 | %7,7 | %94,4 | 124 |
| Kızılcaşar Mahallesi | CHP | %35,4 | %23,5 | %88,3 | 1.072 |
| Koparan Mahallesi | MHP | %76,9 | %15,1 | %98,7 | 308 |
| Mahmatlı Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %49,4 | %91,9 | 707 |
| Mahmatlıbahçe Mahallesi | CHP | %6,7 | %4,4 | %100,0 | 146 |
| Oğulbey Mahallesi | MHP | %64,8 | %25,0 | %95,1 | 627 |
| Oyaca Akarsu Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %55,3 | %91,8 | 747 |
| Oyaca Yeşilçam Mahallesi | MHP | %55,3 | %39,6 | %92,2 | 603 |
| Örencik Mahallesi | MHP | %56,4 | %35,6 | %91,5 | 705 |
| Seğmenler Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %44,2 | %86,8 | 8.277 |
| Selametli Şehit Emrah Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %49,2 | %82,3 | 1.178 |
| Soğulcak Mahallesi | CHP | %17,2 | %3,1 | %89,6 | 193 |
| Subaşı Mahallesi | AK Parti | %35,6 | %60,5 | %93,8 | 227 |
| Şafak Mahallesi | MHP | %41,7 | %38,2 | %86,0 | 4.865 |
| Taşpınar Mahallesi | MHP | %37,9 | %30,2 | %89,2 | 648 |
| Tepeyurt Mahallesi | MHP | %45,7 | %42,6 | %85,1 | 336 |
| Topaklı Mahallesi | MHP | %65,2 | %30,7 | %95,9 | 391 |
| Tulumtaş Mahallesi | MHP | %62,5 | %26,0 | %93,8 | 422 |
| Velihimmetli Mahallesi | MHP | %66,4 | %29,3 | %98,4 | 485 |
| Yağlıpınar Mahallesi | MHP | %42,1 | %35,4 | %86,0 | 215 |
| Yavrucuk Mahallesi | MHP | %57,5 | %35,2 | %95,0 | 302 |
| Yaylabağ Mahallesi | MHP | %49,6 | %45,5 | %97,5 | 278 |
| Yurtbeyi Mahallesi | MHP | %60,6 | %32,0 | %97,2 | 435 |
İlgili sonuçlar