Marmara Mahallesi 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Marmara Mahallesi sonuçlarında AK Parti %66,2 ile birinci, CHP %20,0 ile ikinci; fark 46,2 puan. AK Parti burada 16 büyükşehir ortalamasının (%42,2) 24,1 puan üstünde. AK Parti oy oranında Beylikdüzü ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 31 sandık, 9.770 kayıtlı seçmen. Katılım %82,2 (16 büyükşehir %83,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Marmara Mahallesi | Beylikdüzü | İstanbul | 16 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 5.171 | %66,2 | %39,5 | %44,7 | %42,2 | +24,1 |
| CHP | 1.563 | %20,0 | %44,6 | %37,0 | %32,4 | −12,4 |
| MHP | 583 | %7,5 | %9,1 | %5,0 | %12,4 | −4,9 |
| Saadet | 162 | %2,1 | %1,7 | %4,9 | %3,8 | −1,7 |
| DTP | 119 | %1,5 | %2,4 | %4,5 | %4,3 | −2,8 |
| BBP | 93 | %1,2 | %0,7 | %1,1 | %0,6 | +0,6 |
| DP | 33 | %0,4 | %0,3 | %0,5 | %1,0 | −0,6 |
| Anavatan | 27 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| DSP | 22 | %0,3 | %0,6 | %1,3 | %2,1 | −1,8 |
| BTP | 19 | %0,2 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| HAK-PAR | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 31 | 9.770 | 8.031 | %82,2 | 7.806 | 225 |
Beylikdüzü ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Marmara Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Beylikdüzü sonuçları
- Adnan Kahveci Mahallesi seçim sonuçları
- Barış Mahallesi seçim sonuçları
- Büyükşehir Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Dereağzı Mahallesi seçim sonuçları
- Gürpınar Mahallesi seçim sonuçları
- Kavaklı Mahallesi seçim sonuçları
- Sahil Mahallesi seçim sonuçları
- Yakuplu Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi