Esenkent Mahallesi 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Esenkent Mahallesi sonuçlarında CHP %46,6 ile birinci, AK Parti %42,0 ile ikinci; fark 4,6 puan. CHP burada 16 büyükşehir ortalamasının (%32,4) 14,2 puan üstünde. CHP oy oranında Maltepe ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 10'uncu sırada. 58 sandık, 17.419 kayıtlı seçmen. Katılım %82,4 (16 büyükşehir %83,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Esenkent Mahallesi 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Esenkent Mahallesi, Maltepe, İstanbul, 16 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyEsenkent MahallesiMaltepeİstanbul16 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP6.481%46,6%50,6%37,0%32,4+14,2
AK Parti5.835%42,0%39,3%44,7%42,2−0,2
MHP414%3,0%2,8%5,0%12,4−9,4
DTP368%2,6%1,8%4,5%4,3−1,6
Saadet339%2,4%2,2%4,9%3,8−1,4
BBP180%1,3%1,4%1,1%0,6+0,7
DSP108%0,8%0,7%1,3%2,1−1,3
Anavatan57%0,4%0,4%0,3%0,3+0,1
BTP38%0,3%0,2%0,2%0,3+0,0
DP27%0,2%0,2%0,5%1,0−0,8
HAK-PAR22%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TKP18%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar11%0,1%0,1%0,1%0,3−0,2
Millet7%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
LDP4%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Esenkent Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
5817.41914.345%82,413.909436

Maltepe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler