Tavşancıl Mahallesi 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Tavşancıl Mahallesi sonuçlarında AK Parti %43,5 ile birinci, CHP %33,3 ile ikinci; fark 10,2 puan. AK Parti burada 16 büyükşehir ortalamasının (%42,2) 1,3 puan üstünde. DP 16 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,9 (+10,0 puan). AK Parti oy oranında Dilovası ilçesindeki 15 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 3 sandık, 805 kayıtlı seçmen. Katılım %89,3 (16 büyükşehir %83,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Tavşancıl Mahallesi | Dilovası | Kocaeli | 16 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 298 | %43,5 | %52,8 | %47,5 | %42,2 | +1,3 |
| CHP | 228 | %33,3 | %10,6 | %31,7 | %32,4 | +0,9 |
| DP | 75 | %10,9 | %13,2 | %2,1 | %1,0 | +10,0 |
| MHP | 70 | %10,2 | %9,9 | %6,5 | %12,4 | −2,1 |
| Saadet | 6 | %0,9 | %3,2 | %8,6 | %3,8 | −2,9 |
| DTP | 3 | %0,4 | %9,0 | %1,7 | %4,3 | −3,9 |
| BBP | 3 | %0,4 | %0,6 | %0,9 | %0,6 | −0,2 |
| DSP | 1 | %0,1 | %0,6 | %0,7 | %2,1 | −2,0 |
| TKP | 1 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 805 | 719 | %89,3 | 685 | 34 |
Dilovası ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Tavşancıl Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Dilovası sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Çerkeşli Köyü seçim sonuçları
- Demirciler Köyü seçim sonuçları
- Diliskelesi Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- Kayapınar Mahallesi seçim sonuçları
- Köseler Köyü seçim sonuçları
- Mimar Sinan Mahallesi seçim sonuçları
- Orhangazi Mahallesi seçim sonuçları
- Tavşancıl Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Tepecik Köyü seçim sonuçları
- Turgut Özal Mahallesi seçim sonuçları
- Yahya Kaptan Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Yıldız Mahallesi seçim sonuçları
- Kocaeli sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi