Yazılı Köyü 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Yazılı Köyü sonuçlarında MHP %29,9 ile birinci, AK Parti %22,3 ile ikinci; fark 7,6 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%16,0) 14,0 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,8 (+18,0 puan). MHP oy oranında Ağrı Merkez ilçesindeki 124 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 1 sandık, 329 kayıtlı seçmen. Katılım %85,1 (Türkiye %85,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yazılı Köyü 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yazılı Köyü, Ağrı Merkez, Ağrı, Türkiye karşılaştırması
PartiOyYazılı KöyüAğrı MerkezAğrıTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
MHP79%29,9%3,4%2,4%16,0+14,0
AK Parti59%22,3%40,7%27,5%38,4−16,0
DSP55%20,8%2,0%1,2%2,9+18,0
Saadet20%7,6%15,8%10,4%5,2+2,4
BBP15%5,7%3,2%2,7%2,4+3,3
DTP9%3,4%29,4%36,9%5,7−2,3
CHP9%3,4%2,3%2,2%23,1−19,7
DP5%1,9%0,7%7,6%3,8−1,9
BTP4%1,5%0,6%1,2%0,4+1,1
İp4%1,5%0,2%0,2%0,3+1,2
HAK-PAR2%0,8%1,2%0,5%0,1+0,7
TKP2%0,8%0,2%0,3%0,2+0,5
Anavatan1%0,4%0,3%1,7%0,8−0,4
Yazılı Köyü seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
1329280%85,126416

Ağrı Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler