Gülağaç 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gülağaç sonuçlarında AK Parti %46,1 ile birinci, Saadet %16,7 ile ikinci; fark 29,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 7,7 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,7 (+11,5 puan). 33 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çatalsu Köyü (%74,6); Saadet en güçlü Sofular-Fatih Mahallesi (%41,5). Katılım %88,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gülağaç 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gülağaç, Aksaray, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gülağaç | Aksaray | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.461 | %46,1 | %52,9 | %38,4 | +7,7 |
| Saadet | 1.978 | %16,7 | %3,9 | %5,2 | +11,5 |
| CHP | 1.777 | %15,0 | %8,4 | %23,1 | −8,1 |
| MHP | 1.621 | %13,7 | %27,1 | %16,0 | −2,3 |
| DSP | 746 | %6,3 | %1,2 | %2,9 | +3,4 |
| BBP | 96 | %0,8 | %1,4 | %2,4 | −1,5 |
| BTP | 54 | %0,5 | %0,3 | %0,4 | +0,0 |
| DP | 49 | %0,4 | %3,8 | %3,8 | −3,4 |
| Anavatan | 31 | %0,3 | %0,4 | %0,8 | −0,5 |
| İp | 23 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Gülağaç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 13.808 | 12.240 | %88,6 | 11.849 | 391 |
Gülağaç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Saadet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akmezar Köyü | CHP | %18,2 | %2,5 | %87,3 | 465 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %19,3 | %91,1 | 270 |
| Bekarlar-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %55,8 | %35,7 | %91,2 | 442 |
| Bekarlar-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %39,8 | %90,9 | 285 |
| Bekarlar-Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %33,5 | %95,1 | 284 |
| Camiliören Köyü | AK Parti | %64,5 | %13,7 | %88,0 | 510 |
| Cumhuriyet Köyü | CHP | %19,6 | %6,8 | %93,8 | 161 |
| Çatalsu Köyü | AK Parti | %74,6 | %4,0 | %98,7 | 227 |
| Demirci-Eskicami Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %1,0 | %89,7 | 457 |
| Demirci-Kalealtı Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %1,5 | %90,8 | 937 |
| Demirci-Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %56,9 | %1,2 | %90,3 | 559 |
| Demirci-Yenipazar Mahallesi | AK Parti | %61,1 | %1,2 | %90,5 | 765 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %29,2 | %86,6 | 501 |
| Gülpınar-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %39,0 | %80,7 | 646 |
| Gülpınar-Fatih Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %40,1 | %82,4 | 289 |
| Gülpınar-Koyunlu Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %27,3 | %79,9 | 283 |
| Gülpınar-Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %24,3 | %78,5 | 312 |
| Gülpınar-Tuzla Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %38,8 | %86,8 | 454 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %60,4 | %19,9 | %91,7 | 494 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %25,6 | %82,9 | 703 |
| Kızılkaya Köyü | AK Parti | %66,7 | %1,0 | %90,7 | 976 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %51,2 | %32,1 | %86,1 | 668 |
| Osmanlı Köyü | AK Parti | %72,5 | %5,5 | %82,7 | 110 |
| Pınarbaşı Köyü | CHP | %11,0 | %5,2 | %90,9 | 176 |
| Saratlı-İstiklal Mahallesi | DSP | %0,5 | %0,0 | %88,0 | 425 |
| Saratlı-Karşıyaka Mahallesi | CHP | %0,4 | %0,0 | %88,8 | 304 |
| Saratlı-Meydan Mahallesi | CHP | %0,4 | %0,0 | %84,2 | 322 |
| Saratlı-Zafer Mahallesi | DSP | %0,8 | %0,0 | %93,8 | 386 |
| Sofular-Fatih Mahallesi | AK Parti | %53,4 | %41,5 | %98,4 | 186 |
| Sofular-Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %34,4 | %94,5 | 328 |
| Sofular-Yavuz Selim Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %38,7 | %95,5 | 354 |
| Süleymanhüyüğü Köyü | CHP | %11,4 | %5,7 | %89,6 | 201 |
| Yeni Mahallesi | Saadet | %30,9 | %38,6 | %85,7 | 328 |
İlgili sonuçlar