Memurevleri Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Memurevleri Mahallesi sonuçlarında CHP %60,5 ile birinci, AK Parti %21,0 ile ikinci; fark 39,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 37,4 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 56 mahalle ve köy arasında 13'üncü sırada. 19 sandık, 5.829 kayıtlı seçmen. Katılım %79,9 (Türkiye %85,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Memurevleri Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Memurevleri Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMemurevleri MahallesiMuratpaşaAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.782%60,5%53,0%32,8%23,1+37,4
AK Parti966%21,0%25,9%31,1%38,4−17,4
MHP567%12,3%14,0%21,2%16,0−3,6
BBP77%1,7%1,7%1,8%2,4−0,7
DP60%1,3%1,3%4,2%3,8−2,5
Ödp31%0,7%0,3%0,2%0,2+0,5
DSP29%0,6%0,7%1,1%2,9−2,2
Saadet28%0,6%1,5%2,8%5,2−4,6
EMEP15%0,3%0,4%0,1%0,1+0,2
Anavatan14%0,3%0,4%1,5%0,8−0,5
İp11%0,2%0,3%0,3%0,3−0,0
TKP11%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
Millet3%0,1%0,1%0,2%0,1−0,0
BTP2%0,0%0,2%0,3%0,4−0,4
Memurevleri Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
195.8294.658%79,94.59662

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler