Hanak 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hanak sonuçlarında CHP %26,8 ile birinci, DP %21,0 ile ikinci; fark 5,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 3,7 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,0 (+17,1 puan). 31 mahalle ve köy arasından 9'unda CHP önde. CHP en güçlü Çavdarlı Köyü (%92,0); DP en güçlü Binbaşak Köyü (%97,4). Katılım %84,5 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hanak 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hanak, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hanak | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 1.586 | %26,8 | %20,3 | %23,1 | +3,7 |
| DP | 1.244 | %21,0 | %5,1 | %3,8 | +17,1 |
| AK Parti | 1.084 | %18,3 | %29,6 | %38,4 | −20,1 |
| DSP | 1.030 | %17,4 | %17,1 | %2,9 | +14,5 |
| MHP | 860 | %14,5 | %8,0 | %16,0 | −1,5 |
| BBP | 44 | %0,7 | %1,3 | %2,4 | −1,6 |
| Saadet | 30 | %0,5 | %2,1 | %5,2 | −4,7 |
| TKP | 26 | %0,4 | %0,6 | %0,2 | +0,2 |
| İp | 23 | %0,4 | %0,6 | %0,3 | +0,1 |
Hanak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 7.226 | 6.109 | %84,5 | 5.927 | 182 |
Hanak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | DP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alaçam Mahallesi | DP | %20,3 | %25,6 | %76,8 | 177 |
| Altınemek Köyü | DSP | %12,5 | %25,0 | %65,8 | 38 |
| Aşağıaydere Köyü | AK Parti | %11,9 | %23,9 | %61,4 | 114 |
| Atalar Mahallesi | AK Parti | %11,7 | %28,9 | %85,2 | 540 |
| Avcılar Mahallesi | AK Parti | %7,1 | %13,7 | %90,0 | 260 |
| Baştoklu Köyü | DSP | %6,3 | %14,0 | %83,5 | 285 |
| Binbaşak Köyü | DP | %0,0 | %97,4 | %90,0 | 259 |
| Börk Köyü | DP | %5,8 | %55,0 | %92,6 | 136 |
| Çatköy | CHP | %61,0 | %2,9 | %92,1 | 114 |
| Çavdarlı Köyü | CHP | %92,0 | %0,0 | %67,6 | 37 |
| Çayağzı Köyü | MHP | %6,5 | %0,0 | %81,6 | 152 |
| Çiçeklidağ Köyü | CHP | %81,6 | %1,8 | %85,5 | 463 |
| Çimliçayır Köyü | CHP | %74,0 | %2,7 | %84,9 | 86 |
| Güneşgören Köyü | CHP | %76,9 | %0,0 | %87,2 | 149 |
| İncedere Köyü | CHP | %60,3 | %5,4 | %77,8 | 315 |
| Karakale Köyü | MHP | %11,5 | %11,5 | %67,4 | 95 |
| Koyunpınarı Köyü | CHP | %56,9 | %5,6 | %86,9 | 696 |
| Ortakent Arıkonak Mahallesi | AK Parti | %0,8 | %37,4 | %85,5 | 145 |
| Ortakent Dilekdere Mahallesi | DSP | %2,8 | %31,2 | %89,5 | 171 |
| Ortakent Geç Mahallesi | DP | %10,5 | %44,7 | %76,8 | 99 |
| Ortakent Merkez Mahallesi | DSP | %14,1 | %12,8 | %88,1 | 548 |
| Ortakent Oğuzyolu Mahallesi | AK Parti | %3,1 | %37,0 | %86,8 | 151 |
| Sazlıçayır Köyü | DSP | %12,5 | %14,7 | %86,0 | 336 |
| Selam Verdi Mahallesi | MHP | %6,9 | %24,6 | %85,3 | 810 |
| Serinkuyu Köyü | CHP | %81,7 | %2,2 | %87,3 | 213 |
| Sevimli Köyü | AK Parti | %0,0 | %43,3 | %83,7 | 246 |
| Sulakçayır Köyü | DP | %15,5 | %29,9 | %82,2 | 118 |
| Yamaçyolu Köyü | CHP | %53,8 | %3,8 | %92,2 | 116 |
| Yamçılı Köyü | DP | %8,3 | %40,0 | %80,6 | 155 |
| Yukarıaydere Köyü | AK Parti | %11,9 | %14,9 | %71,3 | 94 |
| Yünbüken Köyü | MHP | %10,6 | %29,4 | %78,7 | 108 |
İlgili sonuçlar