Yeşilova 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yeşilova sonuçlarında CHP %30,6 ile birinci, AK Parti %22,5 ile ikinci; fark 8,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 7,5 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,5 (+5,1 puan). 45 mahalle ve köy arasından 24'ünde CHP önde. CHP en güçlü Niyazlar Köyü (%86,4); AK Parti en güçlü Gökçeyaka Köyü (%65,2). Katılım %89,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yeşilova 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yeşilova, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yeşilova | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.885 | %30,6 | %21,4 | %23,1 | +7,5 |
| AK Parti | 2.855 | %22,5 | %36,9 | %38,4 | −15,9 |
| MHP | 2.526 | %19,9 | %20,2 | %16,0 | +3,9 |
| DP | 934 | %7,4 | %7,6 | %3,8 | +3,5 |
| DSP | 920 | %7,2 | %3,9 | %2,9 | +4,4 |
| Bağımsızlar | 702 | %5,5 | %0,4 | %0,4 | +5,1 |
| Saadet | 312 | %2,5 | %6,0 | %5,2 | −2,7 |
| BTP | 208 | %1,6 | %0,5 | %0,4 | +1,2 |
| BBP | 154 | %1,2 | %1,9 | %2,4 | −1,1 |
| Anavatan | 83 | %0,7 | %0,4 | %0,8 | −0,1 |
| Ödp | 77 | %0,6 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| TKP | 50 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
Yeşilova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 67 | 14.605 | 13.021 | %89,2 | 12.706 | 315 |
Yeşilova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy | CHP | %66,6 | %5,1 | %93,7 | 318 |
| Alanköy | DSP | %19,3 | %21,5 | %94,2 | 294 |
| Armutköy | CHP | %47,8 | %18,9 | %97,6 | 212 |
| Aşağıkırlı Köyü | AK Parti | %13,7 | %42,2 | %92,7 | 110 |
| Bahcelievler Mahallesi | CHP | %27,0 | %13,7 | %95,8 | 333 |
| Başkuyu Köyü | AK Parti | %3,9 | %49,9 | %95,2 | 357 |
| Bayındır Köyü | CHP | %53,3 | %22,1 | %83,3 | 150 |
| Bayırbaşı Köyü | AK Parti | %19,3 | %28,4 | %95,7 | 93 |
| Bedirli Köyü | MHP | %22,3 | %18,6 | %99,0 | 506 |
| Beyköy | CHP | %36,8 | %31,6 | %111,1 | 18 |
| Büyükyaka Köyü | CHP | %40,9 | %36,7 | %89,7 | 359 |
| Çaltepe Köyü | MHP | %15,9 | %19,4 | %90,9 | 452 |
| Çardak Köyü | CHP | %51,4 | %16,5 | %94,8 | 116 |
| Çeltek Köyü | AK Parti | %27,5 | %28,4 | %97,1 | 244 |
| Çuvallı Köyü | Bağımsızlar | %7,9 | %4,6 | %85,7 | 279 |
| Değirmen Mahallesi | CHP | %33,1 | %9,9 | %90,1 | 202 |
| Dereköy | CHP | %49,1 | %25,9 | %93,8 | 352 |
| Doğanbaba Köyü | MHP | %19,3 | %22,9 | %90,4 | 439 |
| Düdenköy | CHP | %50,9 | %19,2 | %91,1 | 192 |
| Elden Köyü | AK Parti | %26,9 | %43,6 | %98,7 | 79 |
| Emek Mahallesi | CHP | %43,3 | %14,2 | %89,1 | 912 |
| Gençali Köyü | CHP | %34,6 | %17,3 | %91,7 | 204 |
| Gökçeyaka Köyü | AK Parti | %8,7 | %65,2 | %93,8 | 176 |
| Güney-Aşağı Cami Mahallesi | CHP | %47,8 | %22,9 | %55,7 | 940 |
| Güney-Yukarı Cami Mahallesi | CHP | %41,4 | %23,3 | %66,7 | 697 |
| Harmanlı Köyü | CHP | %43,9 | %24,3 | %93,9 | 446 |
| Horozköy | AK Parti | %24,2 | %32,3 | %95,3 | 106 |
| Işıklar Köyü | MHP | %17,4 | %16,5 | %98,2 | 113 |
| İğdir Köyü | AK Parti | %23,0 | %45,0 | %92,5 | 227 |
| Karaköy | AK Parti | %17,2 | %44,8 | %91,0 | 67 |
| Karatlı Köyü | CHP | %43,0 | %8,6 | %87,3 | 221 |
| Kavakköy | CHP | %53,0 | %27,7 | %95,3 | 214 |
| Kayadibi Köyü | CHP | %46,1 | %10,1 | %92,4 | 435 |
| Koyunlar Çeşme Mahallesi | CHP | %24,8 | %18,4 | %91,2 | 1.028 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %33,2 | %17,8 | %88,8 | 1.180 |
| Niyazlar Köyü | CHP | %86,4 | %2,3 | %102,3 | 44 |
| Onacak Köyü | CHP | %38,6 | %28,9 | %98,8 | 86 |
| Orhanlı Köyü | AK Parti | %10,9 | %51,8 | %93,7 | 237 |
| Örencik Köyü | CHP | %42,4 | %33,9 | %100,0 | 124 |
| Salda-Aşağı Mahallesi | DP | %4,4 | %26,2 | %94,4 | 465 |
| Salda-Yukarı Mahallesi | MHP | %3,9 | %22,8 | %93,2 | 720 |
| Sazak Köyü | MHP | %11,4 | %32,1 | %96,9 | 194 |
| Taşpınar Köyü | MHP | %29,3 | %17,1 | %97,6 | 84 |
| Yarışlı Köyü | MHP | %37,7 | %14,5 | %97,3 | 482 |
| Yukarı Kırlı Köyü | CHP | %43,5 | %19,6 | %98,0 | 98 |
İlgili sonuçlar