Gölyaka 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gölyaka sonuçlarında AK Parti %44,0 ile birinci, MHP %28,5 ile ikinci; fark 15,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 5,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,5 (+12,5 puan). 31 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kuyudüzü Mahallesi (%80,7); MHP en güçlü Bakacak Köyü (%62,0). Katılım %92,5 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölyaka 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gölyaka, Düzce, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölyaka | Düzce | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.710 | %44,0 | %44,5 | %38,4 | +5,6 |
| MHP | 3.694 | %28,5 | %23,9 | %16,0 | +12,5 |
| CHP | 1.291 | %10,0 | %10,8 | %23,1 | −13,1 |
| Saadet | 885 | %6,8 | %9,7 | %5,2 | +1,6 |
| DP | 821 | %6,3 | %3,2 | %3,8 | +2,5 |
| DSP | 180 | %1,4 | %2,3 | %2,9 | −1,5 |
| BBP | 140 | %1,1 | %2,1 | %2,4 | −1,3 |
| Anavatan | 89 | %0,7 | %0,9 | %0,8 | −0,1 |
| BTP | 46 | %0,4 | %0,5 | %0,4 | −0,1 |
| İp | 39 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | +0,0 |
| EMEP | 26 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Ödp | 24 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| TKP | 20 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Gölyaka seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 58 | 14.341 | 13.263 | %92,5 | 12.965 | 298 |
Gölyaka mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Açma Mahallesi | MHP | %38,7 | %41,6 | %94,5 | 440 |
| Aksu Köyü | AK Parti | %65,3 | %6,4 | %81,3 | 256 |
| Bakacak Köyü | MHP | %24,7 | %62,0 | %95,7 | 483 |
| Bekiroğlu Köyü | AK Parti | %66,0 | %12,3 | %98,6 | 212 |
| Cumakırı Mahallesi | MHP | %39,1 | %46,0 | %93,6 | 234 |
| Çamlıbel Köyü | CHP | %24,1 | %10,7 | %95,7 | 304 |
| Çayköy | AK Parti | %60,6 | %21,2 | %83,1 | 172 |
| Değirmentepe Köyü | MHP | %29,0 | %44,6 | %90,7 | 258 |
| Esen Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %39,0 | %95,1 | 510 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %33,1 | %49,4 | %93,9 | 720 |
| Gökçedere Köyü | MHP | %14,7 | %44,2 | %94,6 | 542 |
| Güzeldere Köyü | AK Parti | %60,7 | %26,6 | %95,8 | 240 |
| Hacısüleymanbey Köyü | AK Parti | %63,8 | %13,5 | %86,9 | 244 |
| Hacıyakup Köyü | AK Parti | %39,8 | %13,7 | %90,8 | 1.173 |
| Hamamüstü Köyü | AK Parti | %61,8 | %15,9 | %93,4 | 470 |
| İçmeler Köyü | DP | %43,5 | %4,2 | %92,7 | 572 |
| İmamlar Mahallesi | MHP | %36,3 | %38,9 | %92,2 | 716 |
| Kemeryanı Köyü | AK Parti | %72,0 | %11,4 | %95,4 | 431 |
| Kuyudüzü Mahallesi | AK Parti | %80,7 | %10,5 | %97,5 | 405 |
| Kültür Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %40,1 | %93,3 | 954 |
| Muhapdede Köyü | AK Parti | %36,4 | %35,5 | %94,0 | 116 |
| Saçmalıpınar Köyü | AK Parti | %37,1 | %14,4 | %90,5 | 932 |
| Sarıdere Köyü | AK Parti | %63,0 | %6,8 | %94,6 | 350 |
| Taşlık Köyü | AK Parti | %49,8 | %29,6 | %95,4 | 217 |
| Yazıpınar Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %26,4 | %87,1 | 1.056 |
| Yazlık Köyü | AK Parti | %65,0 | %23,2 | %91,3 | 241 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %38,6 | %90,1 | 467 |
| Yeşil Mahallesi | MHP | %36,1 | %51,8 | %96,0 | 548 |
| Yeşilova Köyü | AK Parti | %58,1 | %24,1 | %93,4 | 212 |
| Yunusefendi Köyü | CHP | %8,1 | %25,7 | %91,9 | 557 |
| Zekeriyaköy | AK Parti | %49,5 | %29,1 | %93,2 | 309 |
İlgili sonuçlar