Maden 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Maden sonuçlarında AK Parti %28,6 ile birinci, MHP %23,3 ile ikinci; fark 5,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 9,8 puan altında. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,8 (+11,6 puan). 41 mahalle ve köy arasından 14'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sağrılı Köyü (%57,4); MHP en güçlü Eğrikavak Köyü (%89,2). Katılım %89,1 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Maden 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Maden, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Maden | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.964 | %28,6 | %46,1 | %38,4 | −9,8 |
| MHP | 2.411 | %23,3 | %16,7 | %16,0 | +7,3 |
| Saadet | 1.740 | %16,8 | %13,8 | %5,2 | +11,6 |
| DP | 1.435 | %13,9 | %4,8 | %3,8 | +10,0 |
| CHP | 1.370 | %13,2 | %7,0 | %23,1 | −9,9 |
| DTP | 154 | %1,5 | %4,0 | %5,7 | −4,2 |
| BBP | 105 | %1,0 | %3,4 | %2,4 | −1,3 |
| TKP | 61 | %0,6 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| DSP | 60 | %0,6 | %0,7 | %2,9 | −2,3 |
| BTP | 33 | %0,3 | %1,1 | %0,4 | −0,1 |
| İp | 27 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
Maden seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 12.063 | 10.748 | %89,1 | 10.360 | 388 |
Maden mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağadibek Köyü | AK Parti | %32,7 | %11,8 | %95,7 | 138 |
| Akboğa Köyü | DP | %7,8 | %0,0 | %92,1 | 114 |
| Altıntarla Köyü | DP | %16,9 | %9,5 | %93,2 | 222 |
| Arslantaşı Köyü | Saadet | %8,2 | %6,8 | %74,8 | 103 |
| Bahçedere Köyü | MHP | %3,5 | %58,2 | %95,2 | 413 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %7,8 | %89,9 | 1.256 |
| Camii Kebir Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %12,4 | %91,8 | 2.577 |
| Cumhuriyetçi Köyü | MHP | %19,4 | %38,0 | %86,5 | 126 |
| Çakıroğlu Köyü | MHP | %30,1 | %34,0 | %82,6 | 195 |
| Çalkaya Köyü | MHP | %31,7 | %37,2 | %84,9 | 258 |
| Çayırköy | MHP | %13,5 | %32,9 | %97,7 | 172 |
| Çitliköy | MHP | %27,5 | %28,3 | %92,2 | 258 |
| Durmuştepe Köyü | MHP | %8,0 | %43,8 | %89,6 | 337 |
| Dutpınar Köyü | AK Parti | %40,0 | %9,3 | %90,6 | 85 |
| Eğrikavak Köyü | MHP | %2,0 | %89,2 | %95,5 | 155 |
| Gezin-Göl Önü Mahallesi | CHP | %19,1 | %16,5 | %89,8 | 815 |
| Gezin-Merkez Mahallesi | CHP | %21,9 | %11,2 | %89,5 | 664 |
| Hanevleri Köyü | CHP | %16,6 | %9,2 | %83,3 | 198 |
| Hatunköy | DP | %12,8 | %42,6 | %94,0 | 50 |
| Işıktepe Köyü | MHP | %6,1 | %72,7 | %88,5 | 113 |
| Karatop Köyü | Saadet | %19,2 | %0,0 | %93,2 | 118 |
| Kartaldere Köyü | MHP | %23,9 | %50,0 | %90,6 | 318 |
| Kaşlıca Köyü | AK Parti | %45,6 | %8,9 | %80,3 | 208 |
| Kavak Köyü | MHP | %15,6 | %62,3 | %69,7 | 376 |
| Kayalar Köyü | MHP | %24,3 | %40,0 | %94,4 | 248 |
| Kızıltepe Köyü | MHP | %8,9 | %42,2 | %97,8 | 184 |
| Koçkonağı Köyü | MHP | %23,4 | %61,7 | %87,0 | 54 |
| Kumyazı Köyü | AK Parti | %46,1 | %15,2 | %92,9 | 196 |
| Küçükova Köyü | AK Parti | %35,5 | %34,4 | %101,1 | 94 |
| Naldöken Köyü | DP | %23,6 | %25,1 | %79,7 | 469 |
| Örtülü Köyü | CHP | %27,3 | %4,5 | %85,9 | 184 |
| Plajköy | CHP | %20,5 | %15,9 | %84,3 | 108 |
| Polatköy | AK Parti | %29,3 | %29,3 | %61,2 | 98 |
| Sağrılı Köyü | AK Parti | %57,4 | %18,5 | %86,3 | 204 |
| Tekevler Köyü | AK Parti | %27,9 | %17,0 | %93,4 | 334 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %29,9 | %16,6 | %84,5 | 187 |
| Topaluşağı Köyü | MHP | %17,9 | %40,2 | %97,5 | 118 |
| Yenibahçe Köyü | AK Parti | %47,9 | %23,3 | %80,2 | 96 |
| Yeşilova Köyü | AK Parti | %48,4 | %35,9 | %93,0 | 71 |
| Yıldızhan Köyü | AK Parti | %52,9 | %35,3 | %75,0 | 92 |
| Yoncapınar Köyü | MHP | %11,9 | %54,2 | %103,5 | 57 |
İlgili sonuçlar