Kemah 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kemah sonuçlarında AK Parti %42,8 ile birinci, CHP %33,4 ile ikinci; fark 9,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 4,4 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,4 (+10,3 puan). 83 mahalle ve köy arasından 41'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yücebelen Köyü (%96,8); CHP en güçlü Dereköy (%100,0). Katılım %81,1 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kemah 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kemah, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kemah | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.810 | %42,8 | %41,3 | %38,4 | +4,4 |
| CHP | 1.410 | %33,4 | %17,9 | %23,1 | +10,3 |
| MHP | 777 | %18,4 | %20,0 | %16,0 | +2,4 |
| Saadet | 114 | %2,7 | %4,5 | %5,2 | −2,5 |
| BBP | 54 | %1,3 | %4,3 | %2,4 | −1,1 |
| DP | 43 | %1,0 | %1,7 | %3,8 | −2,8 |
| TKP | 17 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
Kemah seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 87 | 5.316 | 4.310 | %81,1 | 4.225 | 85 |
Kemah mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçsaray Köyü | AK Parti | %90,9 | %0,0 | %72,1 | 61 |
| Akbudak Köyü | AK Parti | %61,8 | %2,9 | %97,1 | 35 |
| Akça Köyü | CHP | %40,0 | %53,3 | %83,3 | 18 |
| Aktaş Köyü | CHP | %23,8 | %71,4 | %95,5 | 22 |
| Akyünlü Köyü | CHP | %41,7 | %54,2 | %88,9 | 27 |
| Alpköy | AK Parti | %60,0 | %23,3 | %73,2 | 41 |
| Aşağıgedik Mahallesi | CHP | %15,1 | %63,0 | %90,1 | 81 |
| Atma Köyü | AK Parti | %50,0 | %7,9 | %92,7 | 41 |
| Ayranpınar Köyü | AK Parti | %62,5 | %4,2 | %63,2 | 38 |
| Beklimçay Mahallesi | MHP | %37,7 | %16,4 | %92,6 | 68 |
| Beşikli Köyü | CHP | %4,5 | %95,5 | %82,8 | 29 |
| Boğaziçi Köyü | AK Parti | %55,6 | %14,8 | %79,4 | 34 |
| Bozoğlak Köyü | AK Parti | %37,3 | %3,4 | %79,7 | 74 |
| Cevizlik Köyü | AK Parti | %61,4 | %2,3 | %84,6 | 52 |
| Cirgişin Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %7,5 | %68,4 | 79 |
| Çakırlar Köyü | CHP | %10,0 | %90,0 | %47,8 | 23 |
| Çalgı Köyü | CHP | %2,7 | %94,6 | %86,7 | 45 |
| Çalıklar Köyü | CHP | %27,8 | %72,2 | %69,2 | 26 |
| Çamlıyayla Köyü | MHP | %44,4 | %0,0 | %66,7 | 27 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %11,4 | %82,7 | 742 |
| Çiğdemli Köyü | AK Parti | %58,1 | %0,0 | %97,9 | 48 |
| Dedek Köyü | AK Parti | %90,0 | %10,0 | %62,5 | 32 |
| Dedeoğlu Köyü | AK Parti | %74,1 | %11,1 | %61,4 | 44 |
| Dereköy | CHP | %0,0 | %100,0 | %82,8 | 29 |
| Dikyamaç Köyü | MHP | %35,0 | %0,0 | %66,7 | 30 |
| Doğanbeyli Köyü | AK Parti | %76,1 | %10,9 | %76,2 | 122 |
| Doğanköy | CHP | %7,0 | %89,5 | %84,1 | 69 |
| Doruca Köyü | CHP | %0,0 | %100,0 | %90,0 | 10 |
| Dutlu Köyü | MHP | %0,0 | %0,0 | %90,0 | 10 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %84,4 | %12,5 | %80,0 | 40 |
| Eriç Köyü | AK Parti | %91,8 | %0,0 | %79,0 | 62 |
| Esimli Köyü | CHP | %3,3 | %91,2 | %82,1 | 117 |
| Eskibağlar Köyü | AK Parti | %46,7 | %20,0 | %61,5 | 26 |
| Gediktepe Köyü | AK Parti | %85,7 | %0,0 | %74,4 | 39 |
| Göğüsbağı Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %3,7 | %77,6 | 107 |
| Gökkaya Köyü | CHP | %0,0 | %94,4 | %81,1 | 90 |
| Gölkaynak Köyü | AK Parti | %42,9 | %38,1 | %80,8 | 26 |
| Gülbahçe Köyü | AK Parti | %64,3 | %3,6 | %90,3 | 31 |
| Hakbilir Köyü | AK Parti | %49,6 | %16,8 | %85,7 | 133 |
| Ilgarlı Köyü | AK Parti | %70,0 | %0,0 | %70,6 | 17 |
| İncedere Köyü | CHP | %0,0 | %93,8 | %84,2 | 19 |
| Karacaköy | CHP | %18,9 | %73,0 | %78,0 | 50 |
| Karadağ Köyü | AK Parti | %73,1 | %11,5 | %41,3 | 63 |
| Kardere Köyü | AK Parti | %83,1 | %0,0 | %78,2 | 78 |
| Karşıbağ Mahallesi | MHP | %22,1 | %32,6 | %89,6 | 96 |
| Kayabaşı Köyü | CHP | %0,0 | %63,6 | %59,3 | 59 |
| Kazankaya Köyü | CHP | %15,0 | %85,0 | %84,0 | 25 |
| Kedek Köyü | AK Parti | %94,1 | %0,0 | %58,6 | 29 |
| Kemeryaka Köyü | AK Parti | %50,0 | %4,1 | %77,1 | 96 |
| Kerer Köyü | AK Parti | %62,7 | %4,5 | %77,0 | 239 |
| Kırıkdere Köyü | AK Parti | %56,3 | %6,3 | %94,1 | 17 |
| Koçkar Köyü | AK Parti | %92,5 | %5,2 | %97,7 | 219 |
| Konuksever Köyü | CHP | %1,3 | %92,4 | %89,8 | 88 |
| Koruyolu Köyü | AK Parti | %77,8 | %16,7 | %85,7 | 21 |
| Kömürköy | AK Parti | %66,7 | %14,3 | %80,8 | 26 |
| Kutluova Köyü | CHP | %9,1 | %81,8 | %78,6 | 14 |
| Küplü Köyü | CHP | %0,0 | %91,2 | %65,4 | 52 |
| Maksutuşağı Köyü | CHP | %13,4 | %84,8 | %86,3 | 139 |
| Mektepönü Mahallesi | MHP | %32,1 | %7,7 | %98,8 | 81 |
| Mermerli Köyü | CHP | %22,8 | %75,7 | %79,6 | 265 |
| Mezraa Köyü | CHP | %0,0 | %100,0 | %57,1 | 35 |
| Muratboynu Köyü | AK Parti | %76,3 | %8,5 | %65,6 | 93 |
| Oğuzköy | AK Parti | %79,6 | %14,3 | %76,9 | 65 |
| Olukpınar Köyü | CHP | %8,0 | %88,0 | %76,5 | 34 |
| Ortagedik Mahallesi | CHP | %20,0 | %52,0 | %113,6 | 22 |
| Özdamar Köyü | AK Parti | %41,0 | %35,9 | %73,6 | 53 |
| Parmakkaya Köyü | AK Parti | %70,0 | %0,0 | %100,0 | 10 |
| Pörhenkbaşı Mahallesi | MHP | %31,4 | %11,8 | %85,5 | 62 |
| Sarıyazı Köyü | CHP | %3,0 | %90,9 | %94,4 | 36 |
| Seringöze Köyü | AK Parti | %63,6 | %0,0 | %76,7 | 43 |
| Sürekköy | CHP | %4,8 | %95,2 | %81,5 | 27 |
| Şahintepe Köyü | CHP | %6,6 | %80,3 | %92,6 | 68 |
| Tandırbaşı Köyü | AK Parti | %75,0 | %0,0 | %85,7 | 14 |
| Tanköy | CHP | %31,0 | %34,5 | %76,9 | 39 |
| Taşbulak Köyü | AK Parti | %83,3 | %6,7 | %93,8 | 32 |
| Tuzla Köyü | AK Parti | %75,0 | %0,0 | %60,0 | 15 |
| Uluçınar Köyü | CHP | %27,0 | %64,9 | %82,0 | 50 |
| Yağca Köyü | CHP | %3,1 | %96,9 | %88,9 | 36 |
| Yahşiler Köyü | CHP | %8,0 | %90,0 | %79,4 | 63 |
| Yardere Köyü | CHP | %10,5 | %68,4 | %74,1 | 27 |
| Yastıktepe Köyü | CHP | %0,0 | %97,4 | %88,6 | 44 |
| Yukarı Mahallesi | MHP | %25,0 | %10,0 | %87,0 | 23 |
| Yücebelen Köyü | AK Parti | %96,8 | %0,0 | %90,4 | 104 |
İlgili sonuçlar