Yağlıdere 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yağlıdere sonuçlarında AK Parti %49,7 ile birinci, MHP %34,1 ile ikinci; fark 15,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 11,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,1 (+18,1 puan). 36 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ortaköy (%82,8); MHP en güçlü Tuğlacık Köyü (%61,4). Katılım %77,3 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yağlıdere 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yağlıdere, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yağlıdere | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.077 | %49,7 | %41,2 | %38,4 | +11,3 |
| MHP | 3.479 | %34,1 | %16,8 | %16,0 | +18,1 |
| CHP | 590 | %5,8 | %23,1 | %23,1 | −17,3 |
| Saadet | 388 | %3,8 | %6,0 | %5,2 | −1,4 |
| DSP | 216 | %2,1 | %3,5 | %2,9 | −0,7 |
| BBP | 151 | %1,5 | %2,1 | %2,4 | −0,9 |
| DP | 147 | %1,4 | %3,6 | %3,8 | −2,4 |
| Anavatan | 61 | %0,6 | %1,3 | %0,8 | −0,2 |
| BTP | 58 | %0,6 | %0,7 | %0,4 | +0,1 |
| TKP | 25 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Ödp | 18 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Yağlıdere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 13.475 | 10.416 | %77,3 | 10.210 | 206 |
Yağlıdere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahallı Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %27,6 | %70,6 | 320 |
| Akdarı Köyü | AK Parti | %76,4 | %13,4 | %79,2 | 202 |
| Akdoğan Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %37,8 | %74,0 | 319 |
| Akköy | AK Parti | %49,5 | %33,6 | %87,8 | 493 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %53,8 | %39,1 | %83,9 | 360 |
| Bük Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %35,0 | %71,9 | 775 |
| Dereköy | AK Parti | %76,2 | %16,8 | %80,5 | 128 |
| Derindere Köyü | AK Parti | %78,6 | %15,5 | %66,5 | 155 |
| Elmabelen Köyü | DSP | %21,5 | %25,7 | %84,4 | 327 |
| Güllüce Köyü | AK Parti | %70,3 | %21,9 | %77,0 | 87 |
| Günece Mahallesi | MHP | %40,8 | %41,9 | %81,4 | 334 |
| Hisarcık Köyü | AK Parti | %78,5 | %13,5 | %80,3 | 488 |
| Kanlıca Köyü | MHP | %39,1 | %44,7 | %87,8 | 246 |
| Kızılelma Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %29,3 | %74,0 | 489 |
| Koçlu Köyü | AK Parti | %50,6 | %36,9 | %88,8 | 276 |
| Kurucalı Mahallesi | MHP | %41,2 | %51,0 | %60,3 | 517 |
| Küçükköy | AK Parti | %55,1 | %34,6 | %87,1 | 132 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %37,7 | %68,8 | 1.761 |
| Ortaköy | AK Parti | %82,8 | %10,1 | %86,8 | 272 |
| Oruçbey Köyü | AK Parti | %54,9 | %23,1 | %85,0 | 207 |
| Ömerli Köyü | CHP | %24,8 | %26,4 | %77,7 | 337 |
| Palaklı Mahallesi | MHP | %33,0 | %54,8 | %74,9 | 358 |
| Sınırköy | AK Parti | %60,7 | %35,3 | %85,3 | 842 |
| Sinanlı Köyü | AK Parti | %79,6 | %10,2 | %81,5 | 168 |
| Tekkeköy | AK Parti | %60,8 | %23,4 | %88,0 | 200 |
| Tepeköy Mahallesi | MHP | %31,5 | %55,3 | %79,2 | 559 |
| Tuğlacık Köyü | MHP | %33,5 | %61,4 | %86,8 | 205 |
| Üçtepe-Çağlayan Mahallesi | MHP | %28,1 | %54,7 | %87,2 | 327 |
| Üçtepe-Gültepe Mahallesi | AK Parti | %69,9 | %14,2 | %88,7 | 133 |
| Üçtepe-Kozbükü Mahallesi | MHP | %35,2 | %39,7 | %64,2 | 1.115 |
| Ümütbükü Köyü | MHP | %40,4 | %47,4 | %75,0 | 208 |
| Yazlık Köyü | AK Parti | %55,9 | %24,3 | %79,4 | 180 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %49,5 | %11,8 | %89,5 | 105 |
| Yeniyazlık Köyü | MHP | %30,4 | %48,2 | %91,8 | 61 |
| Yeşilpınar Köyü | AK Parti | %78,1 | %19,6 | %84,9 | 628 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %67,7 | %22,3 | %82,6 | 161 |
İlgili sonuçlar