Erzin 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Erzin sonuçlarında AK Parti %34,0 ile birinci, MHP %24,2 ile ikinci; fark 9,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 4,4 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,2 (+8,2 puan). 20 mahalle ve köy arasından 13'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yukarıburnaz Köyü (%56,8); MHP en güçlü Aşağıburnaz Köyü (%51,5). Katılım %89,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erzin 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Erzin, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Erzin | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.509 | %34,0 | %32,4 | %38,4 | −4,4 |
| MHP | 5.342 | %24,2 | %19,6 | %16,0 | +8,2 |
| CHP | 4.912 | %22,3 | %27,2 | %23,1 | −0,8 |
| DTP | 2.128 | %9,6 | %1,5 | %5,7 | +3,9 |
| DP | 1.156 | %5,2 | %6,6 | %3,8 | +1,4 |
| Saadet | 374 | %1,7 | %2,9 | %5,2 | −3,5 |
| BBP | 343 | %1,6 | %1,9 | %2,4 | −0,8 |
| DSP | 97 | %0,4 | %4,4 | %2,9 | −2,4 |
| EMEP | 96 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| TKP | 50 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| İp | 40 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| Ödp | 22 | %0,1 | %1,2 | %0,2 | −0,1 |
Erzin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 85 | 25.245 | 22.523 | %89,2 | 22.069 | 454 |
Erzin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıburnaz Köyü | MHP | %38,7 | %51,5 | %94,3 | 175 |
| Bahçelievler Mahallesi | DTP | %29,2 | %14,5 | %85,6 | 4.591 |
| Başlamış Köyü | MHP | %33,7 | %40,7 | %92,4 | 984 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %28,5 | %88,6 | 1.037 |
| Gökdere Köyü | MHP | %29,7 | %29,9 | %86,0 | 1.390 |
| Gökgöl Köyü | AK Parti | %53,1 | %37,1 | %90,8 | 217 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %17,0 | %90,2 | 3.360 |
| İsali Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %26,2 | %88,9 | 1.754 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %32,5 | %29,1 | %89,7 | 936 |
| Karamustafalı Mahallesi | MHP | %26,0 | %27,1 | %87,2 | 960 |
| Kızlarçayı Köyü | AK Parti | %49,0 | %34,1 | %95,2 | 715 |
| Kuyuluk Köyü | AK Parti | %54,1 | %28,5 | %93,5 | 309 |
| Mahmutlu Mahallesi | AK Parti | %30,8 | %21,5 | %89,8 | 3.369 |
| Mustafalı Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %22,9 | %90,5 | 801 |
| Şükrü Paşa Mahallesi | AK Parti | %30,7 | %27,0 | %88,8 | 1.388 |
| Turunçlu Köyü | CHP | %17,6 | %24,7 | %83,5 | 423 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %19,4 | %19,8 | %91,2 | 901 |
| Yeşiltepe Köyü | AK Parti | %51,0 | %34,1 | %91,7 | 685 |
| Yoncadüzü Köyü | AK Parti | %42,1 | %35,8 | %93,6 | 909 |
| Yukarıburnaz Köyü | AK Parti | %56,8 | %31,0 | %97,9 | 341 |
İlgili sonuçlar