Tahtakale Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Tahtakale Mahallesi sonuçlarında AK Parti %50,1 ile birinci, CHP %24,6 ile ikinci; fark 25,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 11,7 puan üstünde. AK Parti oy oranında Avcılar ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 39 sandık, 12.043 kayıtlı seçmen. Katılım %86,0 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Tahtakale Mahallesi | Avcılar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 5.050 | %50,1 | %36,9 | %40,1 | %38,4 | +11,7 |
| CHP | 2.479 | %24,6 | %46,0 | %33,5 | %23,1 | +1,5 |
| MHP | 1.623 | %16,1 | %6,4 | %7,3 | %16,0 | +0,1 |
| DTP | 369 | %3,7 | %3,8 | %4,6 | %5,7 | −2,0 |
| Saadet | 197 | %2,0 | %1,8 | %7,3 | %5,2 | −3,2 |
| BBP | 132 | %1,3 | %1,1 | %2,0 | %2,4 | −1,1 |
| DSP | 96 | %1,0 | %2,1 | %2,5 | %2,9 | −1,9 |
| Anavatan | 28 | %0,3 | %0,3 | %0,5 | %0,8 | −0,5 |
| DP | 27 | %0,3 | %0,5 | %0,9 | %3,8 | −3,6 |
| BTP | 23 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| İp | 21 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| EMEP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Ödp | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 39 | 12.043 | 10.363 | %86,0 | 10.084 | 279 |
Avcılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Tahtakale Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Avcılar sonuçları
- Ambarlı Mahallesi seçim sonuçları
- Cihangir Mahallesi seçim sonuçları
- Denizköşkler Mahallesi seçim sonuçları
- Firuzköy Mahallesi seçim sonuçları
- Gümüşpala Mahallesi seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Üniversite Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşilkent Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Yerel Seçim Meclis