Marmara Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Marmara Mahallesi sonuçlarında AK Parti %61,1 ile birinci, MHP %17,4 ile ikinci; fark 43,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 22,7 puan üstünde. AK Parti oy oranında Beylikdüzü ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 31 sandık, 9.770 kayıtlı seçmen. Katılım %82,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Marmara Mahallesi | Beylikdüzü | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 4.810 | %61,1 | %35,9 | %40,1 | %38,4 | +22,7 |
| MHP | 1.373 | %17,4 | %19,4 | %7,3 | %16,0 | +1,5 |
| CHP | 1.188 | %15,1 | %37,5 | %33,5 | %23,1 | −8,0 |
| Saadet | 242 | %3,1 | %2,0 | %7,3 | %5,2 | −2,1 |
| DP | 65 | %0,8 | %0,6 | %0,9 | %3,8 | −3,0 |
| BTP | 43 | %0,5 | %1,1 | %0,3 | %0,4 | +0,1 |
| EMEP | 39 | %0,5 | %0,7 | %0,1 | %0,1 | +0,4 |
| DSP | 35 | %0,4 | %1,3 | %2,5 | %2,9 | −2,4 |
| Anavatan | 28 | %0,4 | %0,4 | %0,5 | %0,8 | −0,4 |
| HAK-PAR | 28 | %0,4 | %0,5 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| TKP | 17 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| İp | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 31 | 9.770 | 8.029 | %82,2 | 7.876 | 153 |
Beylikdüzü ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Marmara Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Beylikdüzü sonuçları
- Adnan Kahveci Mahallesi seçim sonuçları
- Barış Mahallesi seçim sonuçları
- Büyükşehir Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Dereağzı Mahallesi seçim sonuçları
- Gürpınar Mahallesi seçim sonuçları
- Kavaklı Mahallesi seçim sonuçları
- Sahil Mahallesi seçim sonuçları
- Yakuplu Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Yerel Seçim Meclis