Zafer Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Zafer Mahallesi sonuçlarında CHP %45,7 ile birinci, AK Parti %33,1 ile ikinci; fark 12,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 22,6 puan üstünde. CHP oy oranında Selçuk ilçesindeki 15 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 15 sandık, 4.502 kayıtlı seçmen. Katılım %92,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Zafer Mahallesi | Selçuk | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 1.861 | %45,7 | %46,2 | %48,3 | %23,1 | +22,6 |
| AK Parti | 1.348 | %33,1 | %32,1 | %29,0 | %38,4 | −5,3 |
| MHP | 417 | %10,2 | %14,4 | %9,7 | %16,0 | −5,7 |
| DTP | 343 | %8,4 | %4,2 | %3,6 | %5,7 | +2,7 |
| İp | 26 | %0,6 | %0,7 | %0,6 | %0,3 | +0,4 |
| BBP | 17 | %0,4 | %0,5 | %0,8 | %2,4 | −1,9 |
| Saadet | 16 | %0,4 | %0,5 | %1,1 | %5,2 | −4,8 |
| EMEP | 12 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| DP | 11 | %0,3 | %0,5 | %2,5 | %3,8 | −3,6 |
| TKP | 8 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Millet | 7 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Ödp | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 2 | %0,0 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,4 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 | 4.502 | 4.153 | %92,2 | 4.072 | 81 |
Selçuk ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Zafer Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Selçuk sonuçları
- 14 Mayıs Mahallesi seçim sonuçları
- Acarlar Köyü seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Barutçu Köyü seçim sonuçları
- Belevi-Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Belevi-Zafer Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Çamlık Köyü seçim sonuçları
- Gökçealan Köyü seçim sonuçları
- Havutçulu Köyü seçim sonuçları
- İsa Bey Mahallesi seçim sonuçları
- Sultaniye Köyü seçim sonuçları
- Şirince Köyü seçim sonuçları
- Zeytinköy seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Yerel Seçim Meclis