Eflani 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Eflani sonuçlarında AK Parti %46,1 ile birinci, MHP %26,3 ile ikinci; fark 19,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 7,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,3 (+10,3 puan). 60 mahalle ve köy arasından 47'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çamyurt Köyü (%77,8); MHP en güçlü Yalacık Mahallesi (%66,4). Katılım %85,8 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eflani 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Eflani, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Eflani | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.824 | %46,1 | %39,5 | %38,4 | +7,7 |
| MHP | 1.613 | %26,3 | %20,7 | %16,0 | +10,3 |
| CHP | 1.025 | %16,7 | %14,6 | %23,1 | −6,4 |
| Saadet | 260 | %4,2 | %7,7 | %5,2 | −1,0 |
| BBP | 109 | %1,8 | %1,5 | %2,4 | −0,6 |
| DP | 83 | %1,4 | %11,6 | %3,8 | −2,5 |
| DSP | 74 | %1,2 | %2,0 | %2,9 | −1,6 |
| BTP | 61 | %1,0 | %0,7 | %0,4 | +0,6 |
| TKP | 41 | %0,7 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| İp | 40 | %0,7 | %0,2 | %0,3 | +0,4 |
Eflani seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 62 | 7.349 | 6.306 | %85,8 | 6.130 | 176 |
Eflani mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abakolu Köyü | AK Parti | %56,8 | %10,3 | %88,1 | 185 |
| Aday Köyü | AK Parti | %69,1 | %5,5 | %74,3 | 74 |
| Afşar Köyü | MHP | %30,7 | %32,0 | %84,8 | 92 |
| Akçakese Köyü | AK Parti | %53,2 | %10,6 | %68,0 | 75 |
| Akören Köyü | AK Parti | %39,8 | %24,5 | %91,1 | 112 |
| Alaçat Köyü | AK Parti | %74,2 | %11,3 | %91,4 | 70 |
| Alpagut Köyü | AK Parti | %48,0 | %28,8 | %86,3 | 146 |
| Bağlıca Köyü | MHP | %33,6 | %48,6 | %88,1 | 126 |
| Bakırcılar Köyü | AK Parti | %46,2 | %16,1 | %76,0 | 125 |
| Başiğdir Köyü | AK Parti | %51,8 | %16,1 | %95,1 | 61 |
| Bedil Köyü | AK Parti | %53,5 | %20,2 | %87,1 | 132 |
| Bostancı Köyü | CHP | %36,1 | %7,4 | %85,6 | 132 |
| Bostancılar Köyü | AK Parti | %33,7 | %30,8 | %82,4 | 131 |
| Candaroğulları Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %30,3 | %85,4 | 934 |
| Çalışlar Mahallesi | AK Parti | %70,5 | %27,3 | %93,8 | 48 |
| Çalköy | AK Parti | %56,9 | %25,5 | %67,9 | 81 |
| Çamyurt Köyü | AK Parti | %77,8 | %4,4 | %81,8 | 55 |
| Çavuşlu Köyü | AK Parti | %38,4 | %32,8 | %83,3 | 150 |
| Çelebiler Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %17,1 | %91,7 | 264 |
| Çemçi Köyü | AK Parti | %38,8 | %26,3 | %86,6 | 97 |
| Çengeller Köyü | AK Parti | %49,0 | %21,0 | %74,8 | 135 |
| Çörekli Köyü | CHP | %30,0 | %20,0 | %87,0 | 23 |
| Çukurgelik Köyü | AK Parti | %73,9 | %13,0 | %85,7 | 56 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %52,4 | %11,6 | %77,3 | 194 |
| Demirli Köyü | AK Parti | %51,6 | %24,2 | %89,1 | 147 |
| Emirler Köyü | AK Parti | %67,1 | %19,5 | %78,3 | 106 |
| Esencik Köyü | MHP | %36,9 | %49,7 | %94,6 | 168 |
| Gelicek Köyü | CHP | %20,8 | %14,6 | %89,7 | 58 |
| Gökgöz Köyü | AK Parti | %49,0 | %1,4 | %88,6 | 166 |
| Göller Köyü | AK Parti | %42,6 | %41,2 | %93,7 | 79 |
| Güngören Köyü | AK Parti | %45,5 | %15,6 | %91,7 | 84 |
| Günlüce Köyü | AK Parti | %40,0 | %38,7 | %83,2 | 95 |
| Hacıağaç Köyü | CHP | %24,1 | %0,0 | %63,8 | 47 |
| Hacışaban Köyü | AK Parti | %60,5 | %0,0 | %93,6 | 47 |
| Halkevleri Köyü | AK Parti | %45,2 | %19,6 | %98,3 | 173 |
| Karacapınar Köyü | AK Parti | %34,0 | %30,2 | %94,7 | 170 |
| Karataş Köyü | CHP | %29,8 | %19,1 | %84,2 | 57 |
| Karlı Köyü | AK Parti | %56,0 | %6,0 | %84,2 | 120 |
| Kavak Köyü | AK Parti | %37,5 | %25,0 | %89,5 | 57 |
| Kayadibi Mahallesi | AK Parti | %61,2 | %26,5 | %92,7 | 55 |
| Kıran Köyü | AK Parti | %54,5 | %25,5 | %87,3 | 63 |
| Kocacık Köyü | AK Parti | %55,4 | %12,5 | %70,7 | 82 |
| Koltucak Köyü | AK Parti | %43,9 | %21,9 | %90,7 | 129 |
| Kutluören Köyü | AK Parti | %49,5 | %25,8 | %81,0 | 116 |
| Müftüler Köyü | MHP | %18,3 | %47,9 | %85,7 | 84 |
| Mülayim Köyü | MHP | %31,7 | %42,9 | %78,0 | 82 |
| Osmanlar Köyü | AK Parti | %46,5 | %36,4 | %95,7 | 207 |
| Ovaçalış Köyü | AK Parti | %48,1 | %11,1 | %80,4 | 51 |
| Ovaşeyhler Köyü | AK Parti | %49,1 | %17,2 | %85,1 | 141 |
| Paşabey Köyü | AK Parti | %45,0 | %43,3 | %79,2 | 77 |
| Pınarözü Köyü | AK Parti | %57,9 | %27,0 | %89,4 | 141 |
| Saçak Köyü | AK Parti | %75,3 | %22,1 | %76,7 | 103 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %51,4 | %31,4 | %57,1 | 63 |
| Seferler Köyü | AK Parti | %45,8 | %37,5 | %91,1 | 135 |
| Soğucak Köyü | MHP | %36,5 | %47,4 | %94,2 | 154 |
| Şenyurt Köyü | AK Parti | %44,8 | %34,5 | %61,7 | 47 |
| Tabaklar Mahallesi | MHP | %33,6 | %57,5 | %91,7 | 133 |
| Ulugeçit Köyü | AK Parti | %67,8 | %19,5 | %81,3 | 107 |
| Yağlıca Köyü | AK Parti | %55,5 | %10,9 | %79,5 | 156 |
| Yalacık Mahallesi | MHP | %15,7 | %66,4 | %96,0 | 151 |
İlgili sonuçlar