Kazımkarabekir 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kazımkarabekir sonuçlarında AK Parti %43,7 ile birinci, MHP %41,7 ile ikinci; fark 2,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 5,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,7 (+25,8 puan). 14 mahalle ve köy arasından 6'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Özyurt Köyü (%74,5); MHP en güçlü Oba Mahallesi (%57,0). Katılım %92,7 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kazımkarabekir 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kazımkarabekir, Karaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kazımkarabekir | Karaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.366 | %43,7 | %44,8 | %38,4 | +5,3 |
| MHP | 1.305 | %41,7 | %21,2 | %16,0 | +25,8 |
| CHP | 344 | %11,0 | %18,1 | %23,1 | −12,1 |
| Saadet | 54 | %1,7 | %7,9 | %5,2 | −3,5 |
| BBP | 28 | %0,9 | %2,8 | %2,4 | −1,5 |
| Anavatan | 9 | %0,3 | %0,6 | %0,8 | −0,5 |
| DSP | 7 | %0,2 | %2,0 | %2,9 | −2,6 |
| BTP | 5 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | −0,3 |
| DP | 4 | %0,1 | %1,8 | %3,8 | −3,7 |
| TKP | 3 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| İp | 2 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
Kazımkarabekir seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 3.464 | 3.211 | %92,7 | 3.127 | 84 |
Kazımkarabekir mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akarköy | AK Parti | %69,5 | %19,6 | %88,7 | 355 |
| Boyacı Mahallesi | MHP | %36,5 | %54,4 | %93,7 | 351 |
| Eminettin Mahallesi | MHP | %40,1 | %48,4 | %93,8 | 401 |
| Emsalhayat Mahallesi | AK Parti | %55,7 | %30,7 | %94,3 | 334 |
| Karalgazi Köyü | CHP | %27,2 | %7,4 | %95,4 | 87 |
| Kızılkuyu Köyü | AK Parti | %50,6 | %42,5 | %87,3 | 212 |
| Mecidiye Köyü | AK Parti | %52,0 | %30,0 | %92,6 | 54 |
| Oba Mahallesi | MHP | %28,9 | %57,0 | %92,5 | 279 |
| Özyurt Köyü | AK Parti | %74,5 | %6,8 | %91,5 | 212 |
| Pazar Mahallesi | MHP | %32,3 | %54,5 | %91,4 | 511 |
| Selçuklu Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %38,6 | %101,4 | 71 |
| Sinci Köyü | MHP | %23,7 | %52,6 | %90,5 | 42 |
| Subaşı Mahallesi | MHP | %27,0 | %51,4 | %97,7 | 302 |
| Timsal Mahallesi | MHP | %42,1 | %46,9 | %92,5 | 253 |
İlgili sonuçlar