Kaman 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kaman sonuçlarında AK Parti %36,5 ile birinci, MHP %33,0 ile ikinci; fark 3,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 1,9 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,0 (+17,0 puan). 86 mahalle ve köy arasından 43'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çadırlı Hacıbayram Köyü (%97,3); MHP en güçlü Karakaya Köyü (%60,0). Katılım %79,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kaman 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kaman, Kırşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kaman | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.860 | %36,5 | %35,9 | %38,4 | −1,9 |
| MHP | 8.002 | %33,0 | %24,8 | %16,0 | +17,0 |
| CHP | 5.247 | %21,6 | %24,4 | %23,1 | −1,5 |
| Saadet | 672 | %2,8 | %4,8 | %5,2 | −2,4 |
| BBP | 536 | %2,2 | %2,1 | %2,4 | −0,2 |
| DSP | 279 | %1,1 | %0,7 | %2,9 | −1,7 |
| Anavatan | 145 | %0,6 | %0,4 | %0,8 | −0,2 |
| DP | 96 | %0,4 | %3,6 | %3,8 | −3,4 |
| BTP | 85 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| Millet | 84 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| EMEP | 78 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| İp | 58 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| DTP | 54 | %0,2 | %1,7 | %5,7 | −5,5 |
| TKP | 40 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Ödp | 27 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Kaman seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 147 | 31.373 | 24.966 | %79,6 | 24.263 | 703 |
Kaman mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağapınar Köyü | AK Parti | %46,9 | %6,6 | %95,2 | 207 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %55,3 | %13,7 | %85,5 | 352 |
| Bahçelievler Mahallesi | MHP | %32,8 | %46,2 | %83,4 | 1.184 |
| Başköy-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %32,2 | %91,1 | 190 |
| Başköy-Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %34,0 | %86,7 | 166 |
| Bayındır Köyü | CHP | %29,9 | %22,7 | %75,4 | 130 |
| Bayramözü Köyü | MHP | %25,9 | %44,0 | %94,3 | 211 |
| Benzer Köyü | AK Parti | %31,6 | %28,3 | %92,2 | 306 |
| Büğüz Köyü | CHP | %29,4 | %17,6 | %105,6 | 18 |
| Cuma Mahallesi | MHP | %38,4 | %40,0 | %81,4 | 2.055 |
| Çadırlı Hacıbayram Köyü | AK Parti | %97,3 | %0,0 | %100,0 | 74 |
| Çadırlı Körmehmet Köyü | AK Parti | %53,3 | %7,1 | %84,2 | 202 |
| Çağırkan-Bahçelievler Mahallesi | MHP | %31,7 | %35,6 | %92,5 | 320 |
| Çağırkan-Fatih Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %22,6 | %89,0 | 182 |
| Çağırkan-Orta Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %25,4 | %87,6 | 226 |
| Çağırkan-Yeni Mahallesi | MHP | %25,4 | %30,8 | %69,7 | 366 |
| Çiftlikli Mahallesi | MHP | %29,4 | %43,6 | %82,5 | 2.629 |
| Darıözü Köyü | AK Parti | %60,0 | %11,4 | %92,1 | 38 |
| Darıözü Mahallesi | MHP | %37,5 | %42,9 | %95,2 | 62 |
| Değirmenözü Köyü | MHP | %29,1 | %53,5 | %96,6 | 89 |
| Demirli-Ahievran Mahallesi | AK Parti | %26,8 | %26,8 | %54,7 | 327 |
| Demirli-Hicret Mahallesi | MHP | %27,3 | %39,1 | %39,9 | 411 |
| Demirli-Mevlana Mahallesi | CHP | %24,8 | %28,0 | %60,4 | 429 |
| Demirli-Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %16,8 | %43,5 | 448 |
| Esentepe Köyü | MHP | %21,2 | %56,1 | %97,1 | 68 |
| Fakılı Köyü | AK Parti | %35,4 | %20,8 | %100,0 | 48 |
| Gaffar Mahallesi | MHP | %36,2 | %40,6 | %83,6 | 694 |
| Gökeşme Köyü | AK Parti | %63,9 | %30,6 | %83,7 | 43 |
| Gültepe Köyü | MHP | %44,3 | %47,5 | %86,5 | 74 |
| Hacıpınar Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %31,0 | %84,4 | 1.329 |
| Hamit-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %27,0 | %38,9 | %87,1 | 441 |
| Hamit-Çamsarı Mahallesi | CHP | %17,1 | %19,5 | %78,6 | 56 |
| Hamit-Yeni Mahallesi | CHP | %23,8 | %30,7 | %89,2 | 471 |
| Hirfanlar Köyü | AK Parti | %31,2 | %26,6 | %74,9 | 239 |
| İbrişim Köyü | AK Parti | %51,1 | %37,8 | %93,0 | 157 |
| İkizler Köyü | AK Parti | %40,5 | %16,2 | %82,2 | 45 |
| İmancı Köyü | AK Parti | %44,2 | %20,9 | %71,2 | 66 |
| İsahocalı-Bağbaşı Mahallesi | CHP | %27,4 | %12,8 | %77,6 | 429 |
| İsahocalı-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %37,6 | %8,2 | %83,5 | 339 |
| İsahocalı-Yeni Mahallesi | CHP | %28,3 | %6,9 | %85,5 | 214 |
| Kaleköy | AK Parti | %36,8 | %36,8 | %86,4 | 22 |
| Karahabalı Köyü | AK Parti | %48,9 | %6,7 | %79,3 | 58 |
| Karakaya Köyü | MHP | %24,2 | %60,0 | %94,0 | 133 |
| Kargınkızıközü Köyü | AK Parti | %45,1 | %11,8 | %92,9 | 156 |
| Kargınmeşe Köyü | CHP | %26,7 | %20,5 | %97,9 | 194 |
| Kargınselimağa Köyü | AK Parti | %42,9 | %23,1 | %96,3 | 164 |
| Kargınyenice-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %38,0 | %12,3 | %89,1 | 329 |
| Kargınyenice-Hürriyet Mahallesi | MHP | %14,9 | %34,0 | %85,6 | 369 |
| Kargınyenice-Şehit Fedakar Erol Mahallesi | CHP | %9,0 | %22,6 | %84,0 | 269 |
| Kargınyenice-Yeni Mahallesi | MHP | %13,1 | %40,5 | %79,9 | 403 |
| Kekilliali Köyü | AK Parti | %91,4 | %1,2 | %96,5 | 85 |
| Kurancılı-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %7,7 | %66,2 | 340 |
| Kurancılı-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %62,6 | %12,1 | %76,2 | 638 |
| Kurancılı-Orta Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %5,2 | %85,3 | 279 |
| Kurancılı-Yeni Mahallesi | AK Parti | %60,3 | %12,9 | %79,8 | 381 |
| Meşeköy | AK Parti | %51,0 | %32,7 | %90,7 | 54 |
| Mollaosmanlar Köyü | AK Parti | %40,0 | %40,0 | %54,1 | 37 |
| Müderris Mahallesi | MHP | %38,1 | %45,3 | %89,9 | 268 |
| Orta Mahallesi | MHP | %31,5 | %52,6 | %85,7 | 997 |
| Ömerhacılı-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %14,8 | %57,2 | 390 |
| Ömerhacılı-Kayabaşı Mahallesi | CHP | %30,8 | %16,8 | %49,6 | 224 |
| Ömerhacılı-Orta Mahallesi | AK Parti | %47,3 | %27,0 | %45,2 | 334 |
| Ömerhacılı-Yeni Mahallesi | MHP | %36,3 | %36,9 | %60,8 | 283 |
| Ömerkahya Köyü | CHP | %10,2 | %13,9 | %84,1 | 208 |
| Sarıömerli Köyü | AK Parti | %48,5 | %21,2 | %77,5 | 129 |
| Sarıuşağı Mahallesi | MHP | %37,7 | %40,8 | %78,2 | 2.166 |
| Savcılıbağbaşı Köyü | AK Parti | %45,5 | %19,8 | %90,6 | 139 |
| Savcılıbüyükoba-Orta Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %24,4 | %67,1 | 483 |
| Savcılıbüyükoba-Sırbeli Mahallesi | MHP | %37,6 | %42,9 | %81,5 | 173 |
| Savcılıbüyükoba-Yeni Mahallesi | MHP | %35,5 | %44,0 | %84,3 | 414 |
| Savcılıebeyit Köyü | AK Parti | %50,0 | %21,3 | %85,8 | 141 |
| Savcılıkışla Köyü | AK Parti | %57,6 | %23,5 | %100,0 | 86 |
| Savcılıkurutlu Köyü | MHP | %32,8 | %36,9 | %88,9 | 225 |
| Savcılımeryemkaşı Köyü | MHP | %29,2 | %38,0 | %86,7 | 203 |
| Tatık Köyü | AK Parti | %57,5 | %26,2 | %72,3 | 321 |
| Tepeköy | Saadet | %33,5 | %13,9 | %89,0 | 182 |
| Yağmurlusarıuşağı Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 10 |
| Yazıyolu Köyü | AK Parti | %32,6 | %31,6 | %89,8 | 108 |
| Yelek-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %35,1 | %56,9 | 367 |
| Yelek-İstiklal Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %35,6 | %58,0 | 305 |
| Yelek-Yeni Mahallesi | AK Parti | %58,5 | %32,4 | %66,8 | 319 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %35,9 | %36,9 | %82,1 | 1.964 |
| Yeniköy | CHP | %15,1 | %13,2 | %101,9 | 53 |
| Yeniyapan Köyü | CHP | %27,8 | %21,0 | %90,1 | 182 |
| Yukarıçiftlikköyü | AK Parti | %57,7 | %29,5 | %94,0 | 84 |
| Ziyarettepe Mahallesi | MHP | %32,4 | %43,2 | %82,8 | 1.369 |
İlgili sonuçlar