Emet 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Emet sonuçlarında AK Parti %45,2 ile birinci, MHP %16,6 ile ikinci; fark 28,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 6,8 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,6 (+10,4 puan). 54 mahalle ve köy arasından 41'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Göncek Köyü (%85,9); MHP en güçlü Yenice-Doğanlar Mahallesi (%59,1). Katılım %91,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Emet 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Emet, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Emet | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.240 | %45,2 | %51,5 | %38,4 | +6,8 |
| MHP | 2.656 | %16,6 | %16,6 | %16,0 | +0,6 |
| Saadet | 2.494 | %15,6 | %11,1 | %5,2 | +10,4 |
| DP | 1.556 | %9,7 | %6,0 | %3,8 | +5,9 |
| CHP | 1.249 | %7,8 | %8,8 | %23,1 | −15,3 |
| BBP | 383 | %2,4 | %2,2 | %2,4 | +0,0 |
| DSP | 310 | %1,9 | %1,7 | %2,9 | −0,9 |
| BTP | 50 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| TKP | 47 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| İp | 41 | %0,3 | %0,1 | %0,3 | −0,0 |
Emet seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 85 | 18.145 | 16.554 | %91,2 | 16.026 | 528 |
Emet mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abaş Köyü | AK Parti | %75,5 | %6,1 | %91,8 | 233 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %11,2 | %91,3 | 1.799 |
| Aydıncık-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %35,0 | %84,0 | 318 |
| Aydıncık-Meydan Mahallesi | MHP | %28,2 | %48,3 | %78,1 | 278 |
| Bahatlar Köyü | AK Parti | %50,8 | %2,3 | %95,8 | 144 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %30,4 | %17,1 | %88,1 | 540 |
| Çalcaağıl Köyü | AK Parti | %63,6 | %12,7 | %100,0 | 55 |
| Çerte-Fatih Mahallesi | Saadet | %35,8 | %4,7 | %90,0 | 239 |
| Çerte-Yıldırım Mahallesi | Saadet | %28,9 | %3,3 | %76,9 | 294 |
| Dere Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %12,6 | %92,3 | 1.101 |
| Düşecek Köyü | AK Parti | %75,2 | %6,3 | %92,9 | 364 |
| Eğrigöz-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %28,7 | %10,9 | %90,5 | 147 |
| Eğrigöz-Dereli Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %10,1 | %96,9 | 196 |
| Eğrigöz-Kalehisar Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %12,6 | %102,8 | 141 |
| Esatlar Köyü | AK Parti | %59,7 | %6,8 | %96,9 | 422 |
| Eseler Köyü | AK Parti | %51,2 | %16,4 | %93,8 | 227 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %14,0 | %92,4 | 672 |
| Göncek Köyü | AK Parti | %85,9 | %7,3 | %95,9 | 245 |
| Günlüce-Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %19,2 | %100,0 | 125 |
| Günlüce-Çimenli Mahallesi | MHP | %23,6 | %31,5 | %94,1 | 376 |
| Günlüce-Işıklı Mahallesi | DP | %29,0 | %13,0 | %97,2 | 72 |
| Günlüce-Merkez Mahallesi | MHP | %26,0 | %28,6 | %95,1 | 874 |
| Günlüce-Şehitler Mahallesi | DP | %27,0 | %21,4 | %97,8 | 134 |
| Gürpınar Köyü | CHP | %24,2 | %5,4 | %95,2 | 475 |
| Hamam Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %14,0 | %88,0 | 2.414 |
| İğdeköy | AK Parti | %46,9 | %15,6 | %96,1 | 153 |
| İkibaşlı Köyü | AK Parti | %67,0 | %12,5 | %97,8 | 93 |
| Kabaklar Köyü | AK Parti | %82,6 | %8,7 | %98,3 | 117 |
| Kalfalar Köyü | AK Parti | %80,0 | %0,0 | %107,1 | 14 |
| Kapaklıca Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %15,5 | %87,5 | 688 |
| Katrandağı Köyü | AK Parti | %69,2 | %19,2 | %101,0 | 103 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %42,3 | %8,8 | %87,8 | 450 |
| Kaynarca Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %11,1 | %85,3 | 435 |
| Kırgıl Köyü | AK Parti | %33,0 | %12,5 | %98,0 | 246 |
| Konuş Köyü | AK Parti | %57,2 | %17,9 | %93,6 | 219 |
| Köprücek Köyü | AK Parti | %57,0 | %14,5 | %93,1 | 274 |
| Küreci Köyü | MHP | %40,5 | %52,6 | %95,2 | 125 |
| Musalar Köyü | AK Parti | %59,3 | %25,9 | %107,1 | 28 |
| Ömerfakı Köyü | AK Parti | %82,1 | %5,0 | %96,3 | 189 |
| Örencik-Alipaşa Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %33,6 | %87,6 | 177 |
| Örencik-Çarşı Mahallesi | AK Parti | %56,2 | %27,8 | %85,4 | 199 |
| Örencik-Yeni Mahallesi | AK Parti | %58,4 | %24,9 | %82,4 | 318 |
| Samrık Köyü | AK Parti | %55,8 | %18,8 | %93,6 | 249 |
| Sarıayak Köyü | MHP | %24,1 | %34,3 | %96,5 | 173 |
| Subak Köyü | MHP | %19,8 | %41,8 | %90,8 | 195 |
| Umutlu Köyü | AK Parti | %59,8 | %20,6 | %82,3 | 237 |
| Uzunçam Köyü | AK Parti | %78,0 | %3,1 | %92,3 | 143 |
| Yağcık Köyü | AK Parti | %75,4 | %5,8 | %98,6 | 70 |
| Yarış Köyü | AK Parti | %62,1 | %5,5 | %93,3 | 494 |
| Yaylayolu Köyü | AK Parti | %78,0 | %8,5 | %83,7 | 98 |
| Yenice-Çimenlik Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %45,2 | %95,1 | 203 |
| Yenice-Doğanlar Mahallesi | MHP | %26,8 | %59,1 | %99,3 | 153 |
| Yenice-Yeni Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %37,8 | %95,3 | 344 |
| Yeniköy | AK Parti | %85,3 | %1,5 | %93,2 | 73 |
İlgili sonuçlar