Hacıbektaş 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hacıbektaş sonuçlarında CHP %33,1 ile birinci, AK Parti %25,6 ile ikinci; fark 7,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 10,1 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,5 (+16,7 puan). 35 mahalle ve köy arasından 9'unda CHP önde. CHP en güçlü Akçataş Köyü (%60,8); AK Parti en güçlü Büyükkışla Köyü (%64,6). Katılım %90,0 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hacıbektaş 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hacıbektaş, Nevşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hacıbektaş | Nevşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.876 | %33,1 | %11,9 | %23,1 | +10,1 |
| AK Parti | 2.222 | %25,6 | %46,4 | %38,4 | −12,8 |
| DSP | 1.695 | %19,5 | %2,8 | %2,9 | +16,7 |
| MHP | 1.102 | %12,7 | %25,5 | %16,0 | −3,3 |
| DP | 393 | %4,5 | %3,8 | %3,8 | +0,7 |
| BBP | 168 | %1,9 | %2,6 | %2,4 | −0,4 |
| TKP | 85 | %1,0 | %0,2 | %0,2 | +0,8 |
| Saadet | 79 | %0,9 | %5,4 | %5,2 | −4,3 |
| Anavatan | 57 | %0,7 | %0,5 | %0,8 | −0,1 |
Hacıbektaş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 9.997 | 8.996 | %90,0 | 8.677 | 319 |
Hacıbektaş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçataş Köyü | CHP | %60,8 | %15,7 | %85,6 | 125 |
| Anapınar Köyü | AK Parti | %39,0 | %39,0 | %84,5 | 71 |
| Aşağıbarak Köyü | AK Parti | %13,1 | %39,2 | %92,6 | 229 |
| Aşıklar Köyü | DSP | %34,9 | %7,0 | %69,8 | 63 |
| Avuç Köyü | MHP | %4,1 | %30,4 | %90,2 | 255 |
| Bala Mahallesi | CHP | %41,7 | %16,0 | %88,2 | 1.171 |
| Başköy | MHP | %17,8 | %32,7 | %97,2 | 107 |
| Belbarak Köyü | AK Parti | %18,8 | %44,1 | %93,7 | 191 |
| Büyük Kayı Köyü | DSP | %1,3 | %11,3 | %95,3 | 85 |
| Büyükburunağıl Köyü | AK Parti | %15,3 | %41,6 | %93,0 | 285 |
| Büyükkışla Köyü | AK Parti | %4,2 | %64,6 | %66,2 | 74 |
| Çiğdem Köyü | DSP | %8,9 | %16,9 | %90,1 | 151 |
| Çivril Köyü | CHP | %41,2 | %32,4 | %92,1 | 38 |
| Hasanlar Köyü | AK Parti | %27,7 | %39,3 | %88,3 | 283 |
| Hıdırlar Köyü | CHP | %25,0 | %17,9 | %97,7 | 87 |
| Hırkatepesidelik Köyü | DSP | %5,6 | %37,4 | %90,9 | 121 |
| İlicek Köyü | CHP | %56,1 | %7,8 | %95,9 | 217 |
| Karaburç Köyü | CHP | %44,8 | %26,7 | %92,7 | 178 |
| Karaburna-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %26,4 | %43,7 | %98,7 | 623 |
| Karaburna-Yeni Mahallesi | AK Parti | %22,7 | %40,6 | %97,4 | 577 |
| Karaova Köyü | AK Parti | %28,1 | %29,2 | %94,8 | 96 |
| Kayaaltı Köyü | AK Parti | %39,3 | %42,7 | %93,2 | 424 |
| Kayı Köyü | DSP | %27,8 | %11,1 | %95,0 | 20 |
| Kızılağıl-Bahçelievler Mahallesi | DP | %30,3 | %13,4 | %91,1 | 259 |
| Kızılağıl-Cumhuriyet Mahallesi | DP | %16,1 | %28,3 | %89,9 | 316 |
| Killik Köyü | AK Parti | %10,3 | %34,5 | %81,7 | 109 |
| Kösektaş Köyü | MHP | %36,3 | %11,3 | %93,7 | 382 |
| Kütükçü Köyü | CHP | %50,0 | %5,9 | %100,0 | 43 |
| Mikail Köyü | AK Parti | %18,8 | %58,0 | %80,4 | 97 |
| Sadık Köyü | AK Parti | %16,9 | %34,7 | %88,5 | 279 |
| Savat Mahallesi | CHP | %52,3 | %13,4 | %88,0 | 1.279 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %11,7 | %45,3 | %89,4 | 151 |
| Yeniyapan Köyü | AK Parti | %15,9 | %39,1 | %98,6 | 72 |
| Yurtyeri Köyü | AK Parti | %27,0 | %54,0 | %85,1 | 74 |
| Zir Mahallesi | CHP | %44,9 | %12,1 | %84,1 | 1.465 |
İlgili sonuçlar