Çamardı 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çamardı sonuçlarında AK Parti %43,5 ile birinci, MHP %26,5 ile ikinci; fark 17,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 5,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,5 (+10,5 puan). 29 mahalle ve köy arasından 22'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yeniköy (%72,5); MHP en güçlü Maden Mahallesi (%57,9). Katılım %89,7 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamardı 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çamardı, Niğde, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamardı | Niğde | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.506 | %43,5 | %39,9 | %38,4 | +5,1 |
| MHP | 2.743 | %26,5 | %25,1 | %16,0 | +10,5 |
| CHP | 1.576 | %15,2 | %19,8 | %23,1 | −7,9 |
| DP | 743 | %7,2 | %3,1 | %3,8 | +3,3 |
| Saadet | 381 | %3,7 | %3,8 | %5,2 | −1,5 |
| BBP | 168 | %1,6 | %5,5 | %2,4 | −0,7 |
| İp | 61 | %0,6 | %0,4 | %0,3 | +0,3 |
| Anavatan | 59 | %0,6 | %0,8 | %0,8 | −0,2 |
| DSP | 52 | %0,5 | %0,8 | %2,9 | −2,3 |
| BTP | 41 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | −0,0 |
| TKP | 19 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Ödp | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
Çamardı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 11.922 | 10.695 | %89,7 | 10.364 | 331 |
Çamardı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bademdere-Bademli Mahallesi | MHP | %26,8 | %33,7 | %92,5 | 399 |
| Bademdere-Bahçeli Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %31,6 | %93,1 | 842 |
| Bademdere-Boğaziçi Mahallesi | MHP | %22,6 | %38,3 | %95,2 | 146 |
| Bekçili Köyü | AK Parti | %55,9 | %11,8 | %68,3 | 246 |
| Bereketli Mahallesi | AK Parti | %31,0 | %23,2 | %93,5 | 1.140 |
| Beyazkışlakçı Köyü | AK Parti | %48,2 | %29,8 | %66,5 | 221 |
| Burç-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %37,4 | %48,5 | %94,7 | 750 |
| Burç-Yeni Mahallesi | MHP | %41,3 | %42,8 | %96,2 | 823 |
| Celaller Köyü | AK Parti | %65,3 | %8,8 | %91,8 | 658 |
| Çardacık Köyü | AK Parti | %42,4 | %27,7 | %94,3 | 192 |
| Çukurbağ Köyü | CHP | %30,4 | %18,2 | %95,1 | 752 |
| Demirkazık Köyü | AK Parti | %49,6 | %12,3 | %89,5 | 286 |
| Elekgölü Köyü | AK Parti | %61,0 | %24,8 | %74,1 | 441 |
| Eynelli Köyü | AK Parti | %54,2 | %15,8 | %86,0 | 766 |
| Karataş Mahallesi | MHP | %30,9 | %43,1 | %94,8 | 192 |
| Kavaklıgöl Köyü | AK Parti | %64,3 | %20,6 | %86,0 | 150 |
| Kavlaktepe Köyü | AK Parti | %51,5 | %18,8 | %78,6 | 131 |
| Kocapınar Köyü | AK Parti | %42,7 | %14,6 | %75,0 | 216 |
| Maden Mahallesi | MHP | %24,6 | %57,9 | %92,8 | 346 |
| Mahmatlı Köyü | AK Parti | %68,3 | %12,7 | %89,8 | 382 |
| Orhaniye Köyü | AK Parti | %47,4 | %19,7 | %91,5 | 177 |
| Örenköy | AK Parti | %51,9 | %14,8 | %96,6 | 29 |
| Pınarbaşı Köyü | AK Parti | %48,2 | %17,9 | %92,2 | 64 |
| Sulucaova Köyü | AK Parti | %55,1 | %18,4 | %81,7 | 191 |
| Üçkapılı Köyü | AK Parti | %70,0 | %11,6 | %91,7 | 276 |
| Yelatan Köyü | AK Parti | %41,0 | %32,4 | %91,4 | 759 |
| Yeni Çarşı Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %20,9 | %88,3 | 566 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %29,4 | %29,4 | %94,4 | 341 |
| Yeniköy | AK Parti | %72,5 | %15,1 | %82,7 | 440 |
İlgili sonuçlar