Gürgentepe 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gürgentepe sonuçlarında AK Parti %27,8 ile birinci, CHP %21,2 ile ikinci; fark 6,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 10,6 puan altında. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,8 (+15,9 puan). 28 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Muratçık Mahallesi (%74,2); CHP en güçlü Işıktepe-Yurtseven Mahallesi (%63,2). Katılım %90,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gürgentepe 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gürgentepe, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gürgentepe | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.266 | %27,8 | %42,8 | %38,4 | −10,6 |
| CHP | 2.487 | %21,2 | %12,9 | %23,1 | −1,9 |
| DSP | 2.206 | %18,8 | %13,6 | %2,9 | +15,9 |
| MHP | 1.454 | %12,4 | %17,1 | %16,0 | −3,6 |
| Bağımsızlar | 1.159 | %9,9 | %0,6 | %0,4 | +9,4 |
| DP | 338 | %2,9 | %2,2 | %3,8 | −1,0 |
| Anavatan | 296 | %2,5 | %0,9 | %0,8 | +1,8 |
| EMEP | 131 | %1,1 | %0,2 | %0,1 | +1,0 |
| BTP | 129 | %1,1 | %0,8 | %0,4 | +0,7 |
| TKP | 89 | %0,8 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| Saadet | 72 | %0,6 | %4,0 | %5,2 | −4,6 |
| BBP | 68 | %0,6 | %4,0 | %2,4 | −1,8 |
| İp | 43 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
Gürgentepe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 13.471 | 12.157 | %90,2 | 11.738 | 419 |
Gürgentepe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağızlar Mahallesi | DSP | %10,8 | %25,1 | %88,1 | 833 |
| Akmescit Mahallesi | CHP | %24,6 | %35,6 | %87,5 | 910 |
| Akören Mahallesi | DSP | %2,3 | %5,6 | %90,5 | 559 |
| Akyurt Mahallesi | DSP | %16,8 | %13,2 | %86,7 | 1.047 |
| Alaseher Köyü | Bağımsızlar | %29,5 | %1,1 | %90,2 | 306 |
| Bahtiyarlar Köyü | Bağımsızlar | %12,9 | %0,0 | %85,9 | 866 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %15,3 | %94,8 | 270 |
| Döşek Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %3,8 | %87,9 | 1.081 |
| Eskiköy-Dere Mahallesi | MHP | %40,5 | %0,4 | %92,6 | 311 |
| Eskiköy-Karahalil Mahallesi | DSP | %29,9 | %1,8 | %90,2 | 193 |
| Eskiköy-Kirazgüneyi Mahallesi | Bağımsızlar | %28,2 | %0,4 | %96,4 | 252 |
| Eskiköy-Merkez Mahallesi | DSP | %24,0 | %1,1 | %91,8 | 586 |
| Göller Mahallesi | DSP | %6,6 | %10,0 | %94,0 | 383 |
| Gülbelen Köyü | DSP | %1,3 | %3,3 | %87,5 | 176 |
| Gültepe Köyü | AK Parti | %58,5 | %1,9 | %81,3 | 134 |
| Hasancık Köyü | AK Parti | %34,7 | %5,8 | %89,9 | 267 |
| Işıktepe-Akgeriş Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %11,2 | %94,3 | 194 |
| Işıktepe-Çatalağaç Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %24,8 | %97,2 | 144 |
| Işıktepe-Merkez Mahallesi | CHP | %26,7 | %47,0 | %92,9 | 1.224 |
| Işıktepe-Yeni Mahallesi | CHP | %18,2 | %61,2 | %98,4 | 444 |
| Işıktepe-Yurdagül Mahallesi | CHP | %21,2 | %59,5 | %94,4 | 537 |
| Işıktepe-Yurtseven Mahallesi | CHP | %21,2 | %63,2 | %94,9 | 409 |
| Muratçık Mahallesi | AK Parti | %74,2 | %8,9 | %93,5 | 550 |
| Okçabel Mahallesi | AK Parti | %47,3 | %10,1 | %93,7 | 365 |
| Şirinköy | AK Parti | %53,2 | %0,0 | %95,1 | 81 |
| Tepeköy | AK Parti | %47,0 | %1,3 | %85,3 | 585 |
| Tikenlice Köyü | CHP | %29,2 | %57,6 | %85,3 | 646 |
| Tuzla Köyü | Bağımsızlar | %4,9 | %1,0 | %89,8 | 118 |
İlgili sonuçlar