Bahçe 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bahçe sonuçlarında AK Parti %44,1 ile birinci, MHP %37,8 ile ikinci; fark 6,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 5,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,8 (+21,8 puan). 26 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yaylalık Köyü (%65,4); MHP en güçlü Örencik Köyü (%62,6). Katılım %90,1 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bahçe 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bahçe, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bahçe | Osmaniye | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.332 | %44,1 | %35,3 | %38,4 | +5,7 |
| MHP | 4.572 | %37,8 | %42,5 | %16,0 | +21,8 |
| DSP | 549 | %4,5 | %0,8 | %2,9 | +1,7 |
| CHP | 483 | %4,0 | %12,1 | %23,1 | −19,1 |
| Bağımsızlar | 388 | %3,2 | %0,2 | %0,4 | +2,8 |
| BBP | 264 | %2,2 | %2,6 | %2,4 | −0,2 |
| Saadet | 205 | %1,7 | %1,5 | %5,2 | −3,5 |
| BTP | 152 | %1,3 | %0,3 | %0,4 | +0,8 |
| Anavatan | 71 | %0,6 | %0,4 | %0,8 | −0,2 |
| DP | 33 | %0,3 | %2,8 | %3,8 | −3,6 |
| TKP | 30 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| İp | 18 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
Bahçe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 13.697 | 12.335 | %90,1 | 12.097 | 238 |
Bahçe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arıcaklı Köyü | AK Parti | %53,5 | %35,4 | %92,1 | 114 |
| Arıklıkaş Köyü | MHP | %36,0 | %51,8 | %88,2 | 493 |
| Aslanlı Mahallesi | MHP | %36,7 | %45,6 | %85,1 | 403 |
| Aşağı Karadere Köyü | AK Parti | %59,7 | %17,9 | %91,1 | 224 |
| Aşağıarıcaklı Köyü | AK Parti | %46,5 | %41,7 | %93,3 | 210 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | AK Parti | %39,6 | %37,8 | %83,2 | 1.205 |
| Bekdemir Köyü | AK Parti | %50,3 | %22,1 | %94,3 | 916 |
| Burgaçlı Köyü | CHP | %11,9 | %29,4 | %91,7 | 412 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %37,2 | %89,4 | 746 |
| Çamlıca Mahallesi | MHP | %36,2 | %45,7 | %93,7 | 127 |
| Esentepe Mahallesi | MHP | %40,7 | %51,9 | %108,0 | 50 |
| Gökmustafalı Köyü | MHP | %15,9 | %47,6 | %97,1 | 171 |
| İnderesi Köyü | MHP | %38,8 | %43,2 | %94,6 | 148 |
| İslam Mahallesi | MHP | %39,6 | %41,9 | %85,6 | 1.937 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %41,6 | %87,4 | 929 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %39,0 | %87,1 | 829 |
| Kaman Köyü | AK Parti | %47,7 | %21,8 | %93,2 | 221 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %37,3 | %89,1 | 608 |
| Kızlaç Köyü | MHP | %37,5 | %48,0 | %95,7 | 529 |
| Nohut Köyü | AK Parti | %64,9 | %21,0 | %92,7 | 287 |
| Örencik Köyü | MHP | %25,3 | %62,6 | %86,2 | 116 |
| Savranlı Köyü | AK Parti | %43,9 | %32,9 | %95,1 | 183 |
| Yaylalık Köyü | AK Parti | %65,4 | %12,9 | %96,9 | 288 |
| Yenı Mahallesi | AK Parti | %51,1 | %40,0 | %93,0 | 1.275 |
| Yeşil Yurt Mahallesi | AK Parti | %64,6 | %29,2 | %88,2 | 313 |
| Yukarıkaradere Köyü | AK Parti | %48,6 | %42,9 | %97,0 | 963 |
İlgili sonuçlar