Esentepe Köyü 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Esentepe Köyü sonuçlarında AK Parti %41,0 ile birinci, MHP %17,9 ile ikinci; fark 23,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 2,6 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,3 (+12,5 puan). AK Parti oy oranında Derepazarı ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 15'inci sırada. 1 sandık, 341 kayıtlı seçmen. Katılım %93,5 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Esentepe Köyü | Derepazarı | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 128 | %41,0 | %46,2 | %48,3 | %38,4 | +2,6 |
| MHP | 56 | %17,9 | %20,2 | %12,0 | %16,0 | +2,0 |
| Saadet | 51 | %16,3 | %8,9 | %6,7 | %5,2 | +11,1 |
| DP | 51 | %16,3 | %8,4 | %2,8 | %3,8 | +12,5 |
| Anavatan | 12 | %3,8 | %4,3 | %13,3 | %0,8 | +3,1 |
| CHP | 8 | %2,6 | %9,9 | %10,4 | %23,1 | −20,5 |
| BBP | 5 | %1,6 | %0,9 | %2,2 | %2,4 | −0,8 |
| BTP | 1 | %0,3 | %0,5 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 341 | 319 | %93,5 | 312 | 7 |
Derepazarı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Esentepe Köyü 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Derepazarı sonuçları
- Bahattinpaşa Köyü seçim sonuçları
- Bürücek Köyü seçim sonuçları
- Çakmakçılar Köyü seçim sonuçları
- Çalışkanlar Mahallesi seçim sonuçları
- Çeşmeköy seçim sonuçları
- Çukurlu Köyü seçim sonuçları
- Eriklimanı Mahallesi seçim sonuçları
- Fıçıcılar Mahallesi seçim sonuçları
- Kirazdağı Köyü seçim sonuçları
- Maltepe Köyü seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Sandıktaş Köyü seçim sonuçları
- Sarıyer Mahallesi seçim sonuçları
- Subaşı Mahallesi seçim sonuçları
- Tersane Mahallesi seçim sonuçları
- Uzunkaya Köyü seçim sonuçları
- Yanıktaş Köyü seçim sonuçları
- Rize sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Yerel Seçim Meclis