Ensar Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Ensar Mahallesi sonuçlarında DP %51,2 ile birinci, DTP %22,4 ile ikinci; fark 28,8 puan. DP burada Türkiye ortalamasının (%3,8) 47,4 puan üstünde. DTP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,4 (+16,7 puan). DP oy oranında Ceylanpınar ilçesindeki 46 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 16 sandık, 5.001 kayıtlı seçmen. Katılım %85,9 (Türkiye %85,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Ensar Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ensar Mahallesi, Ceylanpınar, Şanlıurfa, Türkiye karşılaştırması
PartiOyEnsar MahallesiCeylanpınarŞanlıurfaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
DP2.128%51,2%27,6%11,1%3,8+47,4
DTP930%22,4%36,1%19,0%5,7+16,7
AK Parti657%15,8%21,7%39,5%38,4−22,6
Saadet111%2,7%5,6%16,2%5,2−2,5
BBP92%2,2%2,2%0,5%2,4−0,1
CHP74%1,8%1,7%2,7%23,1−21,3
Bağımsızlar62%1,5%1,6%2,5%0,4+1,1
Anavatan31%0,7%0,6%0,5%0,8−0,0
DSP27%0,6%1,0%0,5%2,9−2,2
BTP15%0,4%0,4%1,0%0,4−0,1
MHP14%0,3%1,2%5,5%16,0−15,6
TKP7%0,2%0,2%0,1%0,2−0,0
İp6%0,1%0,1%0,1%0,3−0,1
Ensar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
165.0014.294%85,94.154140

Ceylanpınar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler