Çorlu 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çorlu sonuçlarında CHP %45,0 ile birinci, AK Parti %31,0 ile ikinci; fark 14,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 21,9 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,3 (+3,5 puan). 47 mahalle ve köy arasından 36'sında CHP önde. CHP en güçlü Sarılar Köyü (%65,1); AK Parti en güçlü Silahtarağa Mahallesi (%77,1). Katılım %85,7 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çorlu 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çorlu, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çorlu | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 63.424 | %45,0 | %37,0 | %23,1 | +21,9 |
| AK Parti | 43.659 | %31,0 | %27,2 | %38,4 | −7,4 |
| MHP | 14.247 | %10,1 | %12,5 | %16,0 | −5,9 |
| DSP | 8.937 | %6,3 | %6,6 | %2,9 | +3,5 |
| DTP | 3.164 | %2,2 | %1,6 | %5,7 | −3,5 |
| DP | 2.572 | %1,8 | %9,3 | %3,8 | −2,0 |
| Saadet | 1.831 | %1,3 | %2,5 | %5,2 | −3,9 |
| BBP | 1.081 | %0,8 | %1,5 | %2,4 | −1,6 |
| Anavatan | 865 | %0,6 | %0,7 | %0,8 | −0,1 |
| BTP | 415 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| İp | 374 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| TKP | 312 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| EMEP | 116 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Çorlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 545 | 167.320 | 143.436 | %85,7 | 140.997 | 2.439 |
Çorlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahimehmet Köyü | CHP | %57,3 | %17,8 | %92,2 | 617 |
| Alipaşa Mahallesi | CHP | %52,7 | %24,3 | %85,3 | 3.647 |
| Bakırca Köyü | AK Parti | %30,9 | %41,5 | %98,4 | 571 |
| Cemaliye Mahallesi | CHP | %43,2 | %35,4 | %81,7 | 5.343 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %43,2 | %16,4 | %87,0 | 169 |
| Çobançeşme Mahallesi | CHP | %56,2 | %24,4 | %86,9 | 4.850 |
| Deregündüzlü Köyü | DSP | %8,5 | %25,4 | %93,5 | 77 |
| Esenler Köyü | CHP | %49,3 | %26,0 | %97,0 | 709 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %55,6 | %24,0 | %81,3 | 5.462 |
| Hatip Mahallesi | CHP | %45,5 | %26,4 | %85,0 | 2.316 |
| Havuzlar Mahallesi | CHP | %51,3 | %27,5 | %87,0 | 6.536 |
| Hıdırağa Mahallesi | CHP | %43,2 | %37,6 | %81,8 | 6.219 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %50,7 | %26,2 | %85,2 | 1.043 |
| İğneler Köyü | CHP | %46,5 | %15,3 | %95,4 | 504 |
| Karamehmet Köyü | CHP | %42,4 | %19,8 | %97,3 | 824 |
| Kazımiye Mahallesi | CHP | %52,6 | %25,8 | %82,2 | 5.355 |
| Kemalettin Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %38,3 | %83,7 | 8.451 |
| Kırkgöz Köyü | CHP | %39,2 | %30,0 | %94,7 | 935 |
| Maksutlu Köyü | CHP | %57,4 | %16,8 | %101,0 | 100 |
| Marmaracık-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %19,0 | %55,0 | %88,2 | 1.408 |
| Marmaracık-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %40,9 | %90,9 | 2.098 |
| Misinli-Kale Mahallesi | MHP | %13,5 | %39,7 | %96,0 | 1.474 |
| Muhittin Mahallesi | CHP | %49,3 | %27,4 | %83,1 | 18.816 |
| Nusratiye Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %47,0 | %85,7 | 8.840 |
| Önerler Köyü | CHP | %54,5 | %22,3 | %91,7 | 1.289 |
| Paşaköy | AK Parti | %28,7 | %37,5 | %87,7 | 155 |
| Pınarbaşı Köyü | CHP | %38,5 | %22,9 | %96,4 | 833 |
| Reşadiye Mahallesi | CHP | %48,7 | %29,2 | %83,3 | 18.712 |
| Rumeli Mahallesi | CHP | %45,8 | %30,7 | %81,7 | 2.501 |
| Sağlık Mahallesi | CHP | %43,6 | %32,5 | %84,6 | 7.985 |
| Sarılar Köyü | CHP | %65,1 | %18,6 | %92,5 | 347 |
| Seymen Köyü | CHP | %47,1 | %31,4 | %94,1 | 834 |
| Silahtarağa Mahallesi | AK Parti | %6,5 | %77,1 | %88,8 | 1.976 |
| Şahpaz Köyü | CHP | %45,3 | %22,6 | %93,5 | 321 |
| Şeyhsinan Mahallesi | CHP | %54,1 | %24,4 | %85,2 | 19.875 |
| Türkgücü Köyü | CHP | %58,6 | %18,8 | %91,2 | 904 |
| Ulaş-Çamlık Mahallesi | AK Parti | %11,5 | %41,5 | %95,3 | 2.687 |
| Ulaş-Omurtak Mahallesi | AK Parti | %17,8 | %39,6 | %91,6 | 1.409 |
| Vakıflar Köyü | CHP | %46,8 | %24,8 | %93,3 | 1.676 |
| Velimeşe-Birlik Mahallesi | CHP | %45,1 | %16,1 | %97,5 | 711 |
| Velimeşe-Girne Mahallesi | CHP | %40,3 | %30,1 | %95,2 | 966 |
| Velimeşe-İstasyon Mahallesi | CHP | %36,2 | %18,4 | %90,1 | 1.700 |
| Velimeşe-Koru Mahallesi | CHP | %40,3 | %33,2 | %94,1 | 1.589 |
| Yenice-Merkez Mahallesi | CHP | %39,8 | %25,6 | %91,0 | 1.640 |
| Yeşiltepe Mahallesi | CHP | %44,1 | %32,9 | %87,0 | 10.489 |
| Yulaflı Köyü | CHP | %47,3 | %14,7 | %97,0 | 565 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %42,0 | %36,4 | %81,5 | 1.792 |
İlgili sonuçlar