Ormancık Köyü 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ormancık Köyü sonuçlarında AK Parti %62,0 ile birinci, Saadet %20,3 ile ikinci; fark 41,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 23,6 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,3 (+15,1 puan). AK Parti oy oranında Dernekpazarı ilçesindeki 14 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 1 sandık, 116 kayıtlı seçmen. Katılım %73,3 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Ormancık Köyü | Dernekpazarı | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 49 | %62,0 | %45,5 | %45,1 | %38,4 | +23,6 |
| Saadet | 16 | %20,3 | %17,7 | %9,1 | %5,2 | +15,1 |
| CHP | 3 | %3,8 | %4,2 | %18,0 | %23,1 | −19,3 |
| BBP | 3 | %3,8 | %1,0 | %2,4 | %2,4 | +1,4 |
| Bağımsızlar | 3 | %3,8 | %15,9 | %1,4 | %0,4 | +3,4 |
| DP | 2 | %2,5 | %12,3 | %5,2 | %3,8 | −1,3 |
| MHP | 1 | %1,3 | %0,9 | %14,1 | %16,0 | −14,7 |
| BTP | 1 | %1,3 | %2,2 | %1,0 | %0,4 | +0,8 |
| TKP | 1 | %1,3 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +1,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 116 | 85 | %73,3 | 79 | 6 |
Dernekpazarı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Ormancık Köyü 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Dernekpazarı sonuçları
- Akköse Köyü seçim sonuçları
- Çalışanlar Köyü seçim sonuçları
- Çayırbaşı Köyü seçim sonuçları
- Gülen Köyü seçim sonuçları
- Günebakan Köyü seçim sonuçları
- Güney Mahallesi seçim sonuçları
- Kondu Mahallesi seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Taşçılar Köyü seçim sonuçları
- Tüfekçi Köyü seçim sonuçları
- Yenicami Mahallesi seçim sonuçları
- Yenice Köyü seçim sonuçları
- Zincirlitaş Köyü seçim sonuçları
- Trabzon sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Yerel Seçim Meclis