Aydıncık 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Aydıncık sonuçlarında AK Parti %46,6 ile birinci, MHP %28,7 ile ikinci; fark 18,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 8,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,7 (+12,7 puan). 29 mahalle ve köy arasından 18'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Dereçiftlik Köyü (%86,9); MHP en güçlü Güroğlu Köyü (%54,7). Katılım %90,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aydıncık 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Aydıncık, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Aydıncık | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.379 | %46,6 | %47,9 | %38,4 | +8,2 |
| MHP | 2.076 | %28,7 | %29,5 | %16,0 | +12,7 |
| CHP | 567 | %7,8 | %8,5 | %23,1 | −15,3 |
| Saadet | 463 | %6,4 | %5,3 | %5,2 | +1,2 |
| DP | 389 | %5,4 | %3,5 | %3,8 | +1,5 |
| BTP | 112 | %1,5 | %0,5 | %0,4 | +1,1 |
| Anavatan | 90 | %1,2 | %0,4 | %0,8 | +0,5 |
| DSP | 87 | %1,2 | %0,6 | %2,9 | −1,6 |
| İp | 53 | %0,7 | %0,2 | %0,3 | +0,4 |
| TKP | 29 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
Aydıncık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 45 | 8.226 | 7.421 | %90,2 | 7.245 | 176 |
Aydıncık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıllı Köyü | AK Parti | %38,1 | %38,1 | %84,0 | 25 |
| Aşağıkuyucak Köyü | CHP | %2,1 | %12,5 | %85,8 | 113 |
| Bakırboğazı Köyü | AK Parti | %50,0 | %50,0 | %109,1 | 22 |
| Baştürk-Deveci Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %24,7 | %94,9 | 314 |
| Baştürk-Kalkancı Mahallesi | AK Parti | %57,8 | %9,9 | %99,4 | 162 |
| Baydiğin-Merkez Mahallesi | AK Parti | %48,3 | %34,1 | %93,3 | 1.712 |
| Benlioğlu Köyü | CHP | %16,7 | %16,7 | %120,0 | 10 |
| Boğazkaya Köyü | AK Parti | %57,4 | %27,9 | %89,9 | 79 |
| Büyüktoraman Köyü | CHP | %14,6 | %3,0 | %79,2 | 207 |
| Danlıdağ Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %34,4 | %91,4 | 684 |
| Dereçiftlik Köyü | AK Parti | %86,9 | %11,7 | %84,5 | 515 |
| Güroğlu Köyü | MHP | %0,0 | %54,7 | %79,3 | 82 |
| Hacıilyas Köyü | AK Parti | %75,9 | %14,5 | %94,5 | 307 |
| Kazankaya-Aydınlık Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %22,1 | %88,6 | 720 |
| Kazankaya-Bentbaşı Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %39,7 | %89,7 | 835 |
| Kırımoluk Köyü | CHP | %25,0 | %31,3 | %88,9 | 18 |
| Kıyıkışla Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 10 |
| Kızılcakışla Köyü | AK Parti | %84,1 | %15,1 | %90,6 | 149 |
| Kocabekir Köyü | AK Parti | %62,4 | %28,2 | %91,4 | 93 |
| Kösrelik-Merkez Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %37,4 | %92,2 | 576 |
| Kuşsaray Köyü | AK Parti | %73,8 | %19,0 | %102,3 | 43 |
| Kuyuköy | CHP | %19,7 | %23,7 | %100,0 | 81 |
| Küçüktoraman Köyü | CHP | %21,4 | %35,7 | %93,3 | 15 |
| Mercimekören Köyü | AK Parti | %46,7 | %46,7 | %88,6 | 35 |
| Mollaismail Köyü | CHP | %34,7 | %1,3 | %79,8 | 99 |
| Sakızlık Köyü | CHP | %5,3 | %44,2 | %83,6 | 116 |
| Üzümlük Köyü | CHP | %3,4 | %10,3 | %82,9 | 35 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %29,5 | %87,5 | 1.068 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %32,0 | %96,0 | 101 |
İlgili sonuçlar