Çelikhan 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çelikhan sonuçlarında Evet %78,8 ile birinci, Hayır %21,2 ile ikinci; fark 57,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 20,9 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 25'inde Evet önde. Evet en güçlü Altıntaş Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Aksu Köyü (%96,8). Katılım %88,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çelikhan 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çelikhan, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çelikhan | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 6.797 | %78,8 | %80,4 | %57,9 | +20,9 |
| Hayır | 1.834 | %21,2 | %19,6 | %42,1 | −20,9 |
Çelikhan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 9.930 | 8.746 | %88,1 | 8.631 | 115 |
Çelikhan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Köyü | Hayır | %3,2 | %96,8 | %93,7 | 238 |
| Altıntaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %116,7 | 18 |
| Askerhan Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %95,3 | 148 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | Evet | %99,8 | %0,2 | %95,6 | 549 |
| Başpınar Mahallesi | Evet | %98,0 | %2,0 | %92,0 | 439 |
| Bozgedik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %108,7 | 23 |
| Cami Mahallesi | Evet | %99,3 | %0,7 | %95,0 | 601 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %99,5 | %0,5 | %93,8 | 434 |
| Çampınar Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %106,5 | 31 |
| Fatih Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,3 | 70 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %96,4 | %3,6 | %92,2 | 554 |
| Gölbağı Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %97,3 | 73 |
| Kalecik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %103,8 | 80 |
| Karaçayır Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,8 | 61 |
| Karagöl Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %91,8 | 49 |
| Korucak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,5 | 198 |
| Köseuşağı Köyü | Evet | %68,3 | %31,7 | %96,0 | 125 |
| Mahmut Nedim Ökmen Mahallesi | Evet | %96,3 | %3,7 | %92,8 | 503 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %98,5 | %1,5 | %90,7 | 227 |
| Mutlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,4 | 210 |
| Pınarbaşı-Aktaş Mahallesi | Hayır | %9,0 | %91,0 | %97,6 | 126 |
| Pınarbaşı-Balıkburun Mahallesi | Hayır | %22,8 | %77,2 | %68,1 | 216 |
| Pınarbaşı-Cami Mahallesi | Hayır | %45,7 | %54,3 | %75,1 | 595 |
| Pınarbaşı-Çamlıyayla Mahallesi | Hayır | %33,3 | %66,7 | %31,3 | 32 |
| Pınarbaşı-Hacılar Mahallesi | Hayır | %8,5 | %91,5 | %68,4 | 585 |
| Pınarbaşı-İnönü Mahallesi | Hayır | %20,0 | %80,0 | %18,8 | 80 |
| Pınarbaşı-Kaya Mahallesi | Hayır | %18,7 | %81,3 | %57,8 | 512 |
| Pınarbaşı-Kurudere Mahallesi | Hayır | %7,0 | %93,0 | %72,6 | 303 |
| Recep Köyü | Hayır | %5,3 | %94,7 | %94,5 | 201 |
| Şerefhan Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %102,0 | 201 |
| Yağızatlı Köyü | Evet | %99,6 | %0,4 | %101,7 | 238 |
| Yeşiltepe Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %100,9 | 317 |
| Yeşilyayla Köyü | Evet | %78,9 | %21,1 | %101,1 | 89 |
| Yunus Emre Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %89,8 | 963 |
| Zafer Mahallesi | Evet | %98,7 | %1,3 | %93,7 | 841 |
İlgili sonuçlar