Amasra 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Amasra sonuçlarında Hayır %62,2 ile birinci, Evet %37,8 ile ikinci; fark 24,3 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 20,0 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 24'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Hatipler Köyü (%84,2); Evet en güçlü Ahatlar Köyü (%74,6). Katılım %86,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Amasra 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Amasra, Bartın, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Amasra | Bartın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 5.998 | %62,2 | %44,6 | %42,1 | +20,0 |
| Evet | 3.650 | %37,8 | %55,4 | %57,9 | −20,0 |
Amasra seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 11.618 | 9.998 | %86,1 | 9.648 | 350 |
Amasra mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acarlar Köyü | Hayır | %61,3 | %38,7 | %79,2 | 149 |
| Ahatlar Köyü | Evet | %25,4 | %74,6 | %91,2 | 239 |
| Akkonak Köyü | Evet | %42,9 | %57,1 | %88,3 | 111 |
| Aliobası Köyü | Hayır | %65,4 | %34,6 | %86,0 | 228 |
| Bostanlar Köyü | Evet | %44,1 | %55,9 | %95,2 | 124 |
| Boztepe Mahallesi | Hayır | %79,8 | %20,2 | %88,1 | 226 |
| Cumayanı Köyü | Hayır | %83,4 | %16,6 | %87,6 | 169 |
| Çakrazboz Köyü | Hayır | %51,3 | %48,7 | %75,0 | 160 |
| Çakrazova Köyü | Hayır | %71,9 | %28,1 | %81,7 | 175 |
| Çakrazşeyhler Köyü | Hayır | %72,3 | %27,7 | %87,5 | 288 |
| Çanakçılar Köyü | Hayır | %54,9 | %45,1 | %84,3 | 351 |
| Esenler Köyü | Hayır | %55,5 | %44,5 | %77,2 | 202 |
| Fatih Mahallesi | Hayır | %79,0 | %21,0 | %87,4 | 850 |
| Göçkün Köyü | Hayır | %62,0 | %38,0 | %91,2 | 114 |
| Göçkündemirci Köyü | Hayır | %57,8 | %42,2 | %75,7 | 222 |
| Gömü Köyü | Hayır | %54,3 | %45,7 | %88,6 | 396 |
| Hatipler Köyü | Hayır | %84,2 | %15,8 | %86,4 | 88 |
| İnciğez Köyü | Evet | %46,5 | %53,5 | %88,1 | 168 |
| İnpiri Köyü | Evet | %27,9 | %72,1 | %85,9 | 156 |
| Kalaycı Köyü | Hayır | %72,3 | %27,7 | %83,5 | 164 |
| Kaleiçi Mahallesi | Hayır | %76,2 | %23,8 | %85,2 | 264 |
| Kaleşah Mahallesi | Hayır | %72,7 | %27,3 | %84,7 | 1.075 |
| Karakaçak Köyü | Hayır | %63,0 | %37,0 | %84,7 | 255 |
| Kazpınarı Köyü | Evet | %37,2 | %62,8 | %98,1 | 422 |
| Kocaköy | Hayır | %64,7 | %35,3 | %90,2 | 437 |
| Kum Mahallesi | Hayır | %73,1 | %26,9 | %84,4 | 2.487 |
| Makaracı Köyü | Evet | %29,1 | %70,9 | %82,9 | 397 |
| Saraydüzü Köyü | Evet | %38,6 | %61,4 | %85,7 | 322 |
| Şenyurt Köyü | Hayır | %78,2 | %21,8 | %83,0 | 176 |
| Şükürler Köyü | Hayır | %66,8 | %33,2 | %88,9 | 253 |
| Tarlaağzı Köyü | Hayır | %61,9 | %38,1 | %85,5 | 269 |
| Topallar Köyü | Evet | %36,1 | %63,9 | %79,3 | 82 |
| Topderesi Köyü | Evet | %28,8 | %71,2 | %98,5 | 131 |
| Yahyayazıcılar Köyü | Hayır | %58,1 | %41,9 | %88,1 | 235 |
| Yukarısal Köyü | Evet | %28,6 | %71,4 | %90,1 | 233 |
İlgili sonuçlar